معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از 9 کشته و 15 مفقود در سیل اخیر خبر داد و گفت: امدادرسانی در دو استان آذربایجان شرقی و غربی همچنان ادامه دارد.

شاهین فتحی در گفت‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج از وقوع سیل در سه استان خبر داد و گفت:  از روز گذشته تا ساعت 6 صبح امروز شاهد وقوع سیل  و آبگرفتگی در 17 شهرستان مراغه، چهار ایماق، هریس، بستان آباد، ورزقان، شبستر، تبریز، عجب شیر، آذرشهر، ملکان، سراب، ارومیه، اشنویه، نقده، پیرانشهر، سقز و زنجان  در استانهای کردستان، آذربایجان شرقی و غربی و زنجان بودیم. 

وی  در ادامه با بیان این‌که 180 امدادگر در قالب 41 تیم به 1100 نفر امداد رسانی کردند و 77 نفر هم اسکان اضطراری یافتند، گفت: متاسفانه 9 نفر در جریان سیل کشته شدند که 5 نفر در عجب شیر، 3 نفر در آذرشهر و یک نفر در اشنویه جان خود را  از دست دادند. همچنین 15 نفر در دو شهر آذرشهر و عجب شیر  مفقود هستند و جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد. 

فتحی از انتقال 14 نفر به مناطق امن و انتقال 6 نفر به مراکز درمانی خبر داد و افزود: در این مدت از 48 خانه نیز آب تخلیه شده است. در واقع امدادرسانی در دو استان آذربایجان شرقی و غربی همچنان ادامه دارد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج