نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌ریزی درباره زائرین عراقی در استان یک اقدام ضروری است و نسبت به عدم برنامه‌ریزی برای این زائرین اعتراض دارم.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد امیرآبادی ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات امام جواد (ع) در ساختمان استانداری قم برگزار شد، با اشاره به حضور گردشگران در استان اظهار کرد: باید در مورد گردشگران داخلی در قم برنامه‌ریزی داشته باشیم تا این گردشگران در این شهر اقامت کنند.

وی ادامه داد: گردشگران خارجی زیادی به استان قم می‌آیند و وظیفه ساماندهی این گردشگران بر عهده اداره‌کل میراث فرهنگی استان است، ما بهره اقتصادی، مذهبی و تبلیغی خوبی از حضور 1.5 میلیون زائر عراقی در استان قم نبردیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: باید سازمان میراث فرهنگی کشور برای زائرین عراقی در استان قم فکری کند، شاهد هستیم که زائر عراقی پس از ورود به شهر قم رها می‌شود و هیچ مدیری در قبال زائرین عراقی مسؤولیت ندارد، ورود و خروج این زائرین به استان قم بدون برنامه‌ریزی است و باید دولت برای زائرین عراقی برنامه‌ریزی کند.

امیرآبادی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای زائرین عراقی در استان قم اظهار کرد: می‌توانیم شهر قم را به عنوان مرکز ورود زائرین عراقی به کشور قرار بدهیم و زائرین از این شهر به شهرهای دیگر کشور بروند، برنامه‌ریزی درباره زائرین عراقی در استان قم یک اقدام ضروری است و نسبت به عدم برنامه‌ریزی برای این زائرین اعتراض دارم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز شاهد بودم که با وجود کاهش قیمت واحدهای اقامتی استان قم، این واحدها ظرفیتشان پر نشد، زمانی که ظرفیت هتل‌های استان قم پر نمی‌شود، نباید آموزش و پرورش اسکان موقت در این استان داشته باشد و باید در این باره برنامه‌ریزی صورت بگیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج