معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تدوین نهایی بسته مددکاری در طلاق خبر داد و گفت: کلینیک‌های مددکاری در این زمینه در کنار ما هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، حبیب‌الله مسعودی فرید در مراسم گرامیداشت روز مددکار گفت: شعاری که امسال در کشور انتخاب کرده‌ایم «مددکار اجتماعی و مُدارای اجتماعی» است اما شعار فدراسیون جهانی، توسعه جوامع و پایداری محیطی است.

وی ادامه داد: رشته مددکاری مانند سایر رشته‌ها در طول زمان تغییر می‌کند تا بر اساس نیاز جامعه به‌روزرسانی شود.

فرید گفت: در حال حاضر انجمن علمی مددکاری، انجمن مددکاری و پیشگام بهزیستی در این عرصه فعالیت خوبی دارند و نشانگر آن است که قدرت چانه‌زنی در عرصه مددکاری در حال افزایش است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به 2 سیاستی که در حوزه مددکاری دنبال می‌شود، گفت: توسعه و حمایت از کارکرد مددکاران اجتماعی که در قالب طرح نماد در آموزش و پرورش در 6 استان به صورت پایلوت اجرا می‌شود یکی از این سیاست‌هاست؛ همچنین مددکاری در طلاق نیز در حال تدوین نهایی آن هستیم و کلینیک‌های مددکاری در کنار ما هستند.

وی افزود: حمایت از توسعه مراکز بخش غیر دولتی در فعالیت‌های مددکاری نیز دنبال می‌شود؛ در حال حاضر کلینیک‌های مربوط به کودکان شبه خانواده و زن سرپرست خانوار از جمله کلینیک‌هایی است که در حوزه پیشگیری، توانمندسازی شرایطی را دارد که می‌توانیم بسیاری از خدمات را به این مراکز غیر دولتی برون‌سپاری کنیم.

وی، شعار بین‌المللی روز مددکاری را «توسعه جوامع و پایداری محیطی» دانست و گفت: شعار امسال براساس توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی و رسیدن به عدالت اجتماعی و اقتصادی همچنین ارتقای ارزش انسان‌ها و شرافت انسانی است.

فرید گفت: اعتقاد داریم جایگاه مددکاری قابلیت توسعه فراوان دارد و ما با این نگاه سعی می‌کنیم تسهیل‌گر باشیم تا مددکاری به سمت اقدامات تخصصی و رویکردهای نوین برود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج