مشاور عالی سازمان سنجش گفت: کارنامه آزمون دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال 96 در روز دوشنبه 28 فروردین ماه 96 بر تمامی داوطلبان این آزمون روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرگزاری موج افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده نتیجه اولیه آزمون دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال 96 به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه تمامی داوطلبان این آزمون در روز دوشنبه 28 فروردین ماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: کلیه متقاضیان ثبت نام برای شرکت در آزمون می توانند از روز دوشنبه 28 فروردین با مراجعه به سایت سازمان سنجش با درج اطلاعات فردی یا پرونده کارنامه را مشاهده کنند و از آن پرینت تهیه کنند.

وی افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) روز چهارشنبه 30 فروردین ماه 96 بر روی سایت سنجش قرار می گیرد.

توکلی گفت: داوطلبانی که بر اساس مفاد اطلاعیه ای که به همراه کارنامه آنها منتشر می شود، مجاز به انتحاب رشته شده باشند می توانند برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی ار روز شنبه 9 اردیبهشت ماه 96 تا چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه 96 به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته با رعایت مفاد اطلاعیه نسبت به انتخاب کدرشته محل های مجاز اقدام کنند.

وی افزود: برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان باید پس از مشاهده کارنامه خود از سایت سازمان سنجش به منظور انتخاب رشته در تاریخ تعیین شده به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه و پس از مطالعه دفترچه راهنما نسبت به انتخاب کدرشته محل از سایت دانشگاه آزاد اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: امکان انتخاب رشته و پذیرش برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از هر دو سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به صورت مجزا امکان پذیر است.

به گزارش موج، آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 96 در 7 گروه آموزشی در 244 کدرشته امتحانی برای تعداد 260 هزار و 520 داوطلب در روز جمعه 6 اسفندماه 95 در یک نوبت و در 54 شهرستان برگزار شد. در این آزمون از تعداد 260 هزار و 520 داوطلب ثبت نام کننده در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۶، تعداد 212 هزار و 941 داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند و 47 هزار و 579 داوطلب معادل ۱۸.۲۶ درصد در جلسه آزمون غایب بودند.

از تعداد 212 هزار و 941 داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد 91 هزار و 405 نفر معادل ۴۲.۹۳ درصد زن و 121 هزار و 535 نفر معادل ۵۷.۰۷ درصد مرد بودند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج