وزیر آموزش و پرورش گفت: با حرکت جهادی می توانیم مدارس کانکسی را به مدارس استاندارد تبدیل کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، فخرالدین دانش آشتیانی در نشست با کارکنان سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور، با تبریک میلاد مسعود مولی الموحدین حضرت علی(ع)، اظهارکرد: از خداوند متعال می خواهیم، خصوصیاتی از این امام بزرگوار را در وجود ما قرار دهد تا بتوانیم بیش از پیش به مردم خدمت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش، استانداردسازی، تغییر معماری، بازسازی مدارس تخریبی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی را از دغدغه های اصلی وزارت آموزش وپرورش دانست و افزود: باتوجه به شرایط اقتصادی وکمبود منابع مالی برای رفع نگرانی های مذکور،  باید منابع مالی غیردولتی را افزایش دهیم.

وی با اشاره به تخصیص 36 درصدی اعتبارات عمرانی در سال 95، تصریح کرد: عملکرد چندساله اخیر درخصوص اعتبارات عمرانی نشان می دهد که کمبود منابع مالی، مانع تحقق تعهدات و تخصیص کامل اعتبارات در طرح های عمرانی می شود.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید برضرورت تغییر کلاس های کانکسی و تخریبی خاطرنشان کرد: نیازمند حرکت جهادی با مشارکت عموم مردم و همت افراد خیر و متمکن هستیم تا برای همیشه مدارس تخریبی و کانکسی را جمع آوری و مدارس استاندارد را جایگزین کنیم، بنابراین ضمن تهیه آمار و اطلاعات دقیق، باید در این زمینه فرهنگ سازی کنیم.

دانش آشتیانی همچنین اظهارکرد: مدرسه سازی با مساعدت بخش غیردولتی تنها نباید به جامعه خیرین محدود شود، بلکه باید افراد دارای تمکن مالی شناسایی و در امر مدرسه سازی، استانداردسازی، تغییر معماری و مقاوم سازی از آنها کمک گرفته شود.

وی افزود: تجربه نشان می دهد، هرجا که نیاز به حضور مردم باشد، افراد با تمام وجود پای کار هستند، بنابر این باید از توانمندی ها و ظرفیت های جامعه در راستای حل مشکلات فضاهای آموزشی استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین خاطرنشان کرد: تعامل بیشتر با نهادهایی هم چون بنیاد برکت و هم چنین شهرداری ها، می تواند در حل مشکلات عمرانی آموزش وپرورش مؤثر باشد.

دانش آشتیانی ادامه داد: سازمان نوسازی،‌توسعه و تجهیز مدارس باید درجهت احداث فضاهای آموزشی کاملا استاندارد وبا ماندگاری طولانی مدت تلاش و نظارت کند.

وی گفت: برای ایمنی مدارس باید برنامه ریزی شود و فضاهای آموزشی قبل از شروع سال تحصیلی کاملا مورد بررسی قرار گیرد تا دانش آموزان، سال جدید تحصیلی را در محیطی شاداب و ایمن آغاز کنند.

دانش آشتیانی در ادامه اظهارکرد: مشکلات فعلی آموزش وپرورش در بخش عمرانی با برنامه ریزی، هم فکری و همکاری مسئولین و مردم قابل حل خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج