رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از بهره برداری از 35 هزار کلاس درس در دولت تدبیر وامید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدتقی نظرپور در دیدار وزیر آموزش وپرورش با کارکنان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، اظهارکرد: 518 هزار و700 کلاس درس درکشور وجود دارد که از این تعداد، 312 هزار و 266 کلاس در شهرها و 205 هزارو471 کلاس درس در روستاها قرار دارد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود: در سال 95 ، تنها 36 درصد از اعتبارات ملی تخصیص یافته است و این میزان در استان ها کمتر از 30 درصد است.  بنابراین ضروری است، تلاش های لازم برای افزایش این مقدار تخصیص اعتبار در سال 96صورت گیرد.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از 50 درصد مدارس، مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی شده اند و در سال 96 ، برای تجهیز مدارس به سیستم های گرمایشی و سرمایشی تلاش خواهیم کرد.

نظرپور  همچنین خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر وامید، 35 هزار کلاس درس با زیربنایی به میزان 5 میلیون متر مربع به بهره برداری رسیده است که بیش از 31 درصد این طرح ها توسط بخش غیردولتی احداث شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور گفت: 26 هزار و 185 کلاس درس نیمه تمام داریم که دراین زمینه ، استان های خراسان رضوی، سیستان وبلوچستان، خوزستان و اصفهان رتبه های اول تا چهارم را دارند.

وی اظهارکرد: در سال تحصیلی جدید، 50 هزارکلاس جدید نیاز داریم که نیمی از آن باید در شهرک های مسکن مهر ساخته شود.

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش،  نظرپور استانداردسازی فضاهای آموزشی، اجرای زیرنظام فضا وتجهیزات موجود در سند تحول، ساخت مدارس با ماندگاری بالا ، حذف کلاس های خِشتی، افزایش منابع غیردولتی در ساخت فضاهای آموزشی و تعادل بخشی و افزایش سرانه فضاهای آموزشی در مناطق مرزی کشور را از جمله برنامه های سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس در سال 96 عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج