پیرو هماهنگی‌های صورت‌گرفته بین مرکز رسیدگی به امور مساجد و اداره‌کل آموزش و پرورش استان تهران، غیبت تحصیلی دانش‌آموزانی که در مراسم معنوی اعتکاف حضور پیدا می‌کنند موجه است.

به گزارش خبرگزاری موج، بنابر دستورالعمل علی‌رضا کمرئی مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران که خطاب به مدیران مناطق و نواحی آموزش و پرورش این استان صادر شده است، به منظور بهره‌گیری از فرصت برگزاری آیین معنوی اعتکاف و نقش برجسته آن در ارتقاء بینش اعتقادی دانش‌آموزان، امکان توجیه غیبت تحصیلی دانش‌آموزانی که تمایل به حضور در این مراسم معنوی را دارند مهیا شد.

بنابر این گزارش ضمن تشکیل جلسات هماهنگی بین مدیران مناطق آموزش و پرورش استان تهران و مدیران نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد، حضور دانش‌آموزان دوره‌های متوسطه اول و دوم در مراسم اعتکاف مساجد پیگیری خواهد شد.

غیبت تحصیلی دانش‌آموزان حاضر در مراسم معنوی اعتکاف موجه شد

مراسم اعتکاف رجبیه سال 96 هم‌زمان با میلاد حضرت علی(ع) از تاریخ سه‌شنبه 22 فروردین‌ماه آغاز و تا پنج‌شنبه 24 فروردین ادامه خواهد داشت و پیرو ابلاغیه مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران، غیبت دانش‌آموزان حاضر در این مراسم در تاریخ چهارشنبه 23 فروردین موجه خواهد بود.

یادآور می‌شود امسال برای نخستین بار و در راستای اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، تعداد 94 مسجد استان تهران برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف ویژه دانش‌آموزان اختصاص داده شده است و تاکنون استقبال قابل‌توجهی نیز توسط دانش‌آموزان برای حضور در این مراسم صورت گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج