مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، از انجام معاینه فنی و ارائه خدمات به ۱.۲ میلیون دستگاه خودرو در سال ۹۵ در مراکز معاینه فنی شهر تهران خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدنواب حسینی منش با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی مراجعات در سال ۹۵ در مقایسه با سال قبل از آن اظهار داشت: این آمار و تعداد مراجعات در سال ۹۵ در مقایسه با سایر سال ها، از بدو تاسیس اولین مرکز معاینه فنی بیهقی در سال ۱۳۷۹، با همت همکاران من در این مجموعه به عنوان یک رکورد در مراکز معاینه فنی شهر تهران ثبت شده که بدون تردید این مسئله نشان از ارتقاء فرهنگ نحوه استفاده از خودرو در شهروندان و همکاری مسئولین و مردم در اجرای ضوابط و قوانین را دارد.

وی در باره میزان مراجعات شهروندان در ۱۵ روز ابتدای سال ۹۶ افزود: با توجه به سفرهای نوروزی و مشمول شدن خودروهای تولید سال ۹۱ برای انجام معاینه فنی در این ایام در حدود ۵۰ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کردند که خوشبختانه با عنایت به فعال بودن مراکز در ایام نوروز و ارائه خدمات با تمام ظرفیت این خودروها به طور متوسط در کمتر از یک ساعت موفق به اخذ معاینه فنی شده اند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در خصوص تغییر سن معافیت معاینه فنی در مجلس شورای اسلامی و تغییر آن از ۵ سال به ۴ سال اظهار داشت: بدون تردید این قانون اثرات مثبتی هرچند جزئی در کاهش آلودگی هوا و سامان بخشی وضعیت ایمنی خودروها خواهد داشت ولی با عنایت به اینکه در همین قانون مدت گارانتیخودروها توسط سازندگان خودرو ۲ سال تعیین شده لذا انجام معاینه فنی پس از گذشت ۴ سال از لحاظ کارشناسی منطقی نیست. پیشنهاد دو سال توسط دولت محترم در لایحه هوای پاک حاصل کار مطالعاتی و کارشناسی بوده که متاسفانه موفق به اخذ رای لازم در مجلس محترم شورای اسلامی نشد.

وی در ادامه افزود ساعت کاری کلیه مراکز معاینه فنی جهت ارائه خدمات مناسب به شهروندان افزایش یافته و حتی بعضی از مراکز در همین ایام ابتدایی سال تا ساعت ۱۲ شب فعال هستند در حال حاضر توزیع صف و مراجعات به مراکز با نظم و آرامش در حال انجام بوده و خودروهای مراجعه کننده به طور متوسط در کمتر از یک ساعت می توانند نسبت به اخذ معاینه فنی خود اقدام کنند.

ضمناً به شهروندان توصیه می گردد قبل از مراجعه به مراکز نسبت به مطلع شدن وضعیت صف در مراکز اقدام کنند. در حال حاضر دو سامانه و درگاه اطلاع رسانی جهت این امر تعبیه شده است شهروندان با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲  یا مراجعه به سایت معاینه فنی خودروهای تهران می توانند از آخرین وضعیت مدت انتظار در مراکز و طول صف و همچنین ساعت کاری مراکز مطلع گردند.

وی در پایان درباره خودروهایی که به رغم داشتن معاینه فنی معتبر از مراکز معاینه فنی شهر تهران به صورت مکانیزه با دوربین های محدوده زوج و فرد جریمه گردیده اند گفت: مالکین این خودروها می توانند جهت اصلاح جرائم مربوط به معاینه فنی به مراکزی که از آن معاینه فنی اخذ نموده اند و یا دبیرخانه طرح کاهش واقع در مرکز معاینه فنی بیهقی مراجعه نمایند.بنابر هماهنگی انجام شده با وزارت کشور و پلیس راهور پس از ارئه مدارک لازم توسط مالک و بررسی آن توسط بخش های مرتبط جرائم اصلاح و حذف خواهد شد.

ضمناً در خصوص خودروهایی که خارج از مراکز معاینه فنی شهر تهران در سامانه سیمفا معاینه فنی دریافت کرده اند می توانند جهت اصلاح جرائم معاینه فنی به اتحادیه حمل ونقل و همگانی کشور مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج