کارشناس هواشناسی از ورود موج جدید بارشی از غرب کشور از فردا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اصغری اعلام کرد؛ با بیان اینکه وزش باد در استان های جنوب شرقی کشور همچنان ادامه دارد گفت: این وزش باد باعث خیزش گرد و خاک در این مناطق و مواج شدن خلیج فارس می شود.

وی با اشاره به سرعت وزش باد در بخش هایی از کشور عراق افزود: خیزش گرد و خاک در عراق باعث می شود که درجنوب غرب کشور با ذرات انتقالی از این کشور مواجه شویم.

کارشناس هواشناسی از ورود موج جدید بارشی از نوار غرب کشور از فردا جمعه خبر داد و گفت: به نظر می رسد اولین مقصد این موج بارشی جنوب غرب کشور از جمله بوشهر، خوزستان و ایلام باشد که با رگبار و بارش های بهاری همراه خواهد بود.

اصغری ادامه داد: این موج در عرض های بالاتر نیز موجب بارش در استان های آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان و در مرکز کشور در قزوین و تهران می شود.

این کارشناس هواشناسی هوای بعدازظهر جمعه تهران را ابری اعلام کرد و گفت: بارش ها از بعدازظهر جمعه در پایتخت آغاز می شود.

وی گفت: این موج از روز شنبه در نیمه شرقی کشور نیز فعال خواهد شد و در روز یکشنبه به صورت کامل از کشور خارج می شود.

اصغری خاطرنشان کرد: دو سه روز آینده در اکثر نقاط کشور بارندگی خواهیم داشت که این بارش ها به صورت بهاری و موقتی است.

وی افزود: تنها بخشی از کشور که بارش را در آنجا وجود ندارد هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان است.

اصغری با بیان اینکه از روز دوشنبه موج جدیدی وارد کشور می شود گفت: همچنان روند افزایش دما را در اکثر نقاط کشور شاهد خواهیم بود که در این موقع از سال ممکن است خطرناک باشد زیرا بارش ها به صورت تگرگ خواهد بود و کشاورزان حتماً به این موضوع توجه داشته باشند.

این کارشناس هواشناسی افزایش دما را در استان های ساحلی خزر مشهود دانست و گفت: می توان گفت در روزهای جاری، ساری از گرمترین نقاط کشور خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج