رییس هیات ویژه گزارش ملی حادثه ساختمان پلاسکو از برگزاری نشست خبری برای تشریح و تبیین ابعاد مختلف این گزارش ملی با حضور اصحاب رسانه و نخبگان دانشگاهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدتقی احمدی با بیان اینکه این هیات روز چهارشنبه 16 فروردین گزارش ملی حادثه ساختمان پلاسکو را به محضر رییس جمهوری و مدیران سازمان های ذیربط ارایه کرده است گفت: دکتر روحانی ضمن تقدیر از زحمات هیات ویژه، به دلیل انجام این کار مهم در مدت کوتاه دو ماهه براهمیت تبیین ابعاد مختلف این گزارش به افکار عمومی و نخبگان از طریق رسانه ها تاکید کردند.
رییس دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: رییس جمهوری پس از استماع اهم یافته های این گزارش ملی، بر این موضوع تاکید کردند که نفس تشکیل هیاتی مرکب از افراد دانشگاهی و غیردولتی که با استقلال کامل و علمی موضوعی پیچیده را بررسی کرده اند و یک گزارش ملی را به ملت ایران ارایه می کنند جدای از نتایج آن، بسیار حائز اهمیت است. این شیوه را می توان در سایر حوادث و مسایل نیز بکار برد و باعث جلب اعتماد بیشتر مردم به نظام شد.
احمدی خاطرنشان کرد: به همین دلیل رییس جمهوری تاکید کردند که این گزارش ملی به طور کامل به مردم، نخبگان و همه سازمان ها و دستگاه هایی که مخاطب این گزارش قرار گرفته اند ارایه شود و هیات پس از دریافت نظرات متخصصان، مردم و سازمان ها گزارش نهایی خود را در یک ماه آینده منتشر کند.
احمدی تاکید کرد: به همین دلیل در کنفرانس مطبوعاتی که روز شنبه ساعت 11 صبح در محل سالن جابرابن حیان دانشگاه تربیت مدرس که با حضور اعضای هیات ویژه، اصحاب مطبوعات، نخبگان دانشگاهی و کارشناسان حوزه های مختلف برگزار می شود، ابعاد مختلف گزارش ملی پلاسکو تبیین خواهد شد.
به گفته رییس هیات ویژه، این گزارش ضمن تشریح علل بروز حادثه و فروریختن ساختمان پلاسکو، شیوه مدیریت بحران، وظایف و تکالیف سازمان های مختلف در بروز حادثه و مسایل مرتبط با بیمه، مسایل حقوقی، صنفی، رسانه و مسایل اجتماعی و فرهنگی مرتبط با مقوله ایمنی را بررسی کرده است.
حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو 30 دی ماه 95 رخ داد که 16 آتش نشان و تعدادی شهروند جان باختند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج