متهم سابقه داری که با استفاده از خودروهای مدل بالا اقدام به سرقت و کلاهبراداری از زنان می کرد در عملیات تعقیب و گریز کاراکاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، ۱۶ بهمن ماه سال گذشته خانم جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس به مأمورین اعلام داشت که توسط شخصی بنام وحید . م مورد زورگیری قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و به دستور دادیار شعبه هفتم دادسرای ناحیه چهار تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

خانم جوان پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش با خودرو شخصی خود در محدوده شمال تهران در حال تردد بودم که یک دستگاه خودرو بی ام و به من نزدیک شد و راننده جوان آن به بنده پیشنهاد دوستی داد، در چندین جلسه ملاقات اولیه ، وحید با انواع خودروهای مدل بالا و گران قیمت از قبیل Benz ، B.M.W و ... به محل قرار می آمد و خودش را نمایشگاه دار خودرو در منطقه غرب تهران معرفی کرد ؛ در مدت زمان کوتاهی ، وحید به من پیشنهاد ازدواج داد و به این شیوه و شگرد اعتمادم بیش از پیش به او افزایش پیدا کرد .

شاکی پرونده در خصوص نحوه زورگیری مبلغ ۱۰ میلیون تومان توسط وحید به کارآگاهان گفت : ۲۶ بهمن ماه  قصد فروش خودرو را داشتم که وحید نیز مرا را به قصد تعویض پلاک همراهی می کرد ؛ در مسیر حرکت به سمت مرکز تعویض پلاک در منطقه تهرانپارس بودیم که وحید از من درخواست چند میلیون تومان پول کرد که [ بر خلاف انتظارش ] با مخالفت من مواجه شد ؛ ناگهان وحید با توسل به زور و استفاده از چاقو و تهدید به اسید پاشی ، عابربانک مرا سرقت و در مدت زمان کوتاهی مبلغ ده میلیون تومان پول داخل حساب را برداشت کرد .

با توجه به شیوه و شگرد نحوه سرقت ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که متهم پرونده به احتمال بسیار زیادی از مجرمین سابقه داری است که با طرح و برنامه ی قبلی و با استفاده از خودروهای گران قیمت کرایه ای اعتماد مالباخته را جلب و نهایتا سرقت خود را انجام داده است ؛ لذا چهره نگاری از مالباخته و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و متهم سابقه دار بنام وحید . م ( ۳۰ ساله ) با نه فقره سابقه دستگیری و زندان به اتهام ارتکاب جرایم مختلف زورگیری ، کلاهبرداری و موادمخدر مورد شناسایی قرار گرفت .

کارآگاهان در بررسی سوابق وحید . م اطلاع پیدا کردند که این متهم چندی پیش از زندان به مرخصی اعزام شده و از آن زمان تاکنون متواری شده است .

با توجه به اطلاعات بدست آمده از وحید . م، سوابق وی در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری از زنان جوان در پوشش افراد ثروتمند ، بررسی پرونده های مشابه در پایگاه های مختلف پلیس آگاهی و دیگر اقدامات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از زنان جوانی شدند که وحید با طرح دوستی و عمدتا با بهانه ازدواج ، ابتدا اعتماد آنها را جلب و پس از گذشت مدت کوتاهی به شیوه های مختلف اقدام به سرقت و یا کلاهبرداری از آن کرده بود .

یکی از شکات در خصوص نحوه سرقت وجوه نقدش توسط وحید . م، به کارآگاهان گفت: به پیشنهاد و اصرار وحید تصمیم به تعویض خودرو شخصی خود گرفتم ؛ روز سرقت و در حالیکه پول حاصل از فروش خودرو شخصی ام را همراه خود داشتم ، وحید به دنبالم آمد تا مرا به نمایشگاه خودش در غرب تهران برده و خودرو مدل بالایی را برایم قولنامه کند . در غرب تهران ، مقابل یک نمایشگاه خودرو توقف کردیم. وحید از من خواهش کرد تا از خودرو پیاده شده و با طرح این ادعا که نمایشگاه فروش اتومبیل متعلق به اوست ، از من دعوت کرد داخل نمایشگاه شوم تا او نیز پس از پارک ماشین به من ملحق شود ؛ در لحظه ی آخر ، به پیشنهاد وحید بسته ی حاوی پول را داخل ماشین گذاشتم تا وحید آنرا با خودش بیاورد ؛ هنوز به در ورودی نمایشگاه نرسیده بودم که ناگهان وحید با ماشین از محل دور شد و دیگر خبری از او نشد ! داخل نمایشگاه شدم و در آنجا با صاحب واقعی نمایشگاه روبرو شدم ؛ پس از چندین تماس ناموفق ، تلفن همراه وحید خاموش شد و آنزمان بود که متوجه نیت واقعی وحید شدم.

با انجام اقدامات پلیسی ، نهایتا محل تردد وحید در منطقه یافت آباد شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد ؛ در زمان دستگیری ، وحید با ایجاد درگیری و استفاده از سلاح سرد قصد فرار داشت که طی درگیری ، احدی از کارآگاهان از ناحیه دست به شدت مجروح شد اما نهایتا مهار، دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

وحید . م که به مصرف مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه اعتیاد دارد ، در همان تحقیقات اولیه و در مواجه حضوری با تعدادی از شکات دعوت شده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی صراحتا به طرح دوستی و سرقت از تمامی آنها اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات متهم ، تاکنون بیش از ۱۵ نفر از شکات پرونده که متهم پرونده به شیوه های مختلف اقدام به زورگیری ، کلاهبرداری و اخاذی از آنها کرده ، شناسایی و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران دعوت شدند.

وی افزود : از تمامی شهروندان بویژه بانوانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری ، فریب ، زورگیری و یا اخاذی قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان - خیابان ابوذر غفاری - بالاتر از بیمارستان رسالت - جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج