معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: برای اولین بار موفق شدیم بودجه مصوب سال 1396 شهرداری تهران را قبل از آغاز سال مالی جهت اجرا به مناطق 22 گانه، واحدهای ستادی و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه ابلاغ کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج و بنابر اعلام روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، ناصر امانی افزود: این اقدام در حالی صورت پذیرفته که برای اولین بار سهم هر یک از واحدهای تابعه از درآمدهای مصوب و قابل وصول سال 1396 به تفکیک نقدی و غیرنقدی تعیین و ابلاغ شده است.

معاون شهردار تهران گفت: علاوه بر تفکیک درآمدها، برای نخستین بار بودجه سال 1396 از طریق سامانه جامع تدوین و اجرای بودجه به کلیه واحدهای اجرایی به تفکیک نقدی و غیرنقدی ابلاغ شده و به صورت کاملا مکانیزه و همراه با تخصیص اعتبار هر ردیف بودجه بر اساس مصوبات کمیته تخصیص اعتبار در سامانه جامع مالی (فاینانس) درج و آماده اجرا شده است.

وی همچنین گفت: فرآیند مبادله موافقتنامه‌های شرح عملیات ردیف‌های بودجه ابلاغی سال 1396 نیز برای اولین بار از سال 1385 که مبادله موافقتنامه‌های مربوطه در دستور کار قرار گرفته است، از اولین روز کاری سال جدید به صورت مکانیزه آغاز و پیش بینی می‌شود مطابق مفاد تبصره دوم بودجه سال جاری، موافقت‌نامه تا پایان خردادماه سال جاری به صورت کامل مبادله شود.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تصریح کرد: در سال گذشته و مطابق روال سنوات قبل با توجه به اعتراض فرمانداری و رفع موارد اعتراضی در شورای اسلامی شهر، بودجه سال 1395 در اواخر اردیبهشت ماه به واحدهای اجرایی ابلاغ شده بود که با تاکید و دستور شهردار محترم تهران تلاش کردیم تا در موعد مقرر و قانونی بودجه سال 1396 را ابلاغ و موجبات اجرایی شدن آن را فراهم سازیم.

ناصر امانی این اقدام را در راستای شفافیت مالی بیشتر و قانونمند شدن بیش از پیش نظامات بودجه و مالی شهرداری تهران دانست و افزود: با توجه به سیستمی کردن فرآیند بودجه‌ریزی و توسعه و گسترش آن به مناطق و واحدهای اجرایی شهرداری تهران علاوه بر ایجاد شفافیت در تخصیص اعتبار به امید پروردگار شاهد تسریع در امور اجرایی شهرداری تهران در چهارچوب برنامه‌های مصوب خواهیم بود.

معاون شهردار تهران در پایان سخنان خود افزود: حجم عملیات و فعالیت‌های شهرداری تهران در دوره‌های قبل با این دوره مدیریت شهری قابل قیاس نبوده و به تناسب آن حجم بودجه شهرداری تهران نیز قابل مقایسه با آن زمان نیست، اما علی رغم این افزایش حجم و پیچیدگی کار با تلاش همکاران من در اداره کل برنامه و بودجه معاونت برنامه‌ریزی و همکاری کلیه واحدهای تابعه شهرداری تهران موفق شدیم بودجه سال 1396 را با تمایزاتی که عرض کردم در کوتاه‌ترین زمان و بالاترین کیفیت در مقایسه با گذشته ابلاغ کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج