فرمانده ناجا گفت: بیشترین علت وقوع تصادفات و تلفات جاده‌ای در نوروز امسال خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت راهور ، سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از ایستگاه امنیت و سلامت امام رضا (ع) در یکی از ورودی های شرق استان اصفهان ضمن تبریک سال جدید به همه مردم کشور اظهارداشت: بحمدالله طبق آخرین گزارش های واصله تصادفات و تلفات جاده ای نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش داشته است.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی برای هدایت مسافران در جاده‌ها و تامین امنیت آنها امسال بیشتر از سال های گذشته نیروهای خود را بکارگیری و گشت های مختلف پیاده ، خودرویی و موتوری را در سراسر کشور راه اندازی کرده است و حدود 300 هزار مامور پلیس در جاده ها و شهرهای کشور حضور فعال دارند.
فرمانده ناجا به همکاری مردم با پلیس اشاره کرد و گفت : با حضور فعال نیروهای پلیس در جاده ها و شهرها و همکاری خوبی که مردم با نیروی انتظامی دارند حوادث وتلفات جاده ای به طور چشمگیری کاهش داشته که امیدواریم این روند تا پایان تعطیلات ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: پرتردد ترین محورهای کشور ، محورهای منتهی به مشهد مقدس،استان های شمالی ، استان ها جنوبی ،اصفهان، فارس و خوزستان است که میزان تردد خودروها در این جاده ها نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه پلیس با رانندگان متخلف، پرخطر و حادثه ساز برخورد قانونی می کند وخودروی آنها توقیف می شود به وضعیت امنیتی کشور هم اشاره کرد و اظهار داشت : خوشبختانه در تمام مرزها ، جاده ها و شهرها وضعیت امنیتی خوبی برقرار است و تاکنون حتی یک مورد ناامنی هم وجود نداشته است.

وی بیشترین علت وقوع تصادفات و تلفات جاده‌ای را خستگی و خواب آلودگی رانندگان دانست و از رانندگان خواست تا مسیر سفر را هم جزو سفر بدانند و با رعایت قوانین رانندگی و پرهیز از عجله و شتاب و استراحت در محل هایی که پیش بینی شده از وقوع حوادث جاده های جلوگیری کنند.

فرمانده ناجا در پایان با اشاره به نقش سرنشینان خودرو در پیشگیری از حوادث جاده ای اظهار داشت: سرنشینان خودروها در طول سفر در صورتی که متوجه خواب آلودگی راننده شدند به او تذکر دهند و رانندگان نیز پس از استراحت و رفع خستگی به ادامه سفر ادامه دهند و به پیام های پلیس که از طریق رسانه های گروهی پخش می شود توجه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج