سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس تا پایان طرح سلامت نوروزی در کنار مردم است، گفت: تاکنون بیش از 59 هزار ماموریت  توسط اورژانس در سطح کشور انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج، پیرحسین کولیوند افزود: از زمان شروع طرح سلامت نوروزی در 25 اسفند تا کنون 59 هزار و 912 مورد ماموریت نوروزی توسط اورژانس در سطح کشور انجام شده است.

وی با بیان اینکه سیزده هزار و 930 مورد از این ماموریت ها ترافیکی بوده است، افزود: در این ماموریت های ترافیکی یازده هزار و 533 نفر به بیمارستان ها اعزام شده اند.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: یک هزار و 331 نفر از افرادی که در زمان حوادث ترافیکی دچار آسیب شده بودند در محل مورد درمان قرار گرفتند.

وی گفت: 45 هزار و 982 مورد از ماموریت ها نیز غیر ترافیکی بوده است که در این ماموریت ها 19 هزار و 949 نفر به بیمارستان ها اعزام شده اند.

کولیوند تصریح کرد: در زمان انجام ماموریت های غیر ترافیکی نیز هشت هزار و 753 نفر توسط فوریت های پزشکی در محل مورد درمان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه پنج هزار و 646 نفر در زمان انجام ماموریت های اورژانسی بیماران تنفسی بوده اند، اذعان داشت: همچنین شش هزار و 243 نفر بیماران قلبی بوده اند.

کولیوند تصریح کرد: یک هزار و 944 نفر نیز دچار مسمومیت گوارشی بوده اند و 379 نفر توسط گاز co دچار مسمومیت شده بودند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج