مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: در پی بروز طوفان دریایی شش تن از هموطنان در ساحل دیر مفقود شدند که از صبح امروز مرحله دوم تیم‌های امداد و نجات دریایی برای یافتن مفقودان آغاز کردند.

حسین درویشی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه تیم‌های تخصصی امداد و نجات در تمامی نقاط استان بوشهر مستقر است اظهار داشت: تیم‌های تخصصی شامل هر تیم 5 امدادگر حرفه‌ای با تجهیزات و امکانات پیشرفته امداد و نجات در تمامی نقاط دریایی، زمینی، جاده‌ای و کوهستانی برای یاری رساندن به بحران‌زدگان آماده و فعال هستند.

وی با اشاره به بحران طوفان دریایی در شهرستان دیر خاطرنشان کرد: در پی این بحران تیم‌های تخصصی گوناگون امدادی در منطقه حاضر شدند و خدمات مورد نیاز ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به اسکان حدود 60 مسافر نوروزی در سالن ورزشی دیر بیان کرد: آن دسته از مسافران که خودروهایشان در حادثه دیروز آسیب ندید، صبح امروز دیر را ترک کردند و به دیگر مسافران و گردشگران نیز تا زمانی که مهمان در شهرستان دیر باشند خدمات ارائه می‌شود.

درویشی با اشاره به مفقود شدن شش نفر در حادثه طوفان دریایی دیر تصریح کرد: از شش نفر مفقودی، جسد یک نفر امواج دریا به ساحل کشاند و اکنون در پی یافتن 5 مفقود دیگر هستیم.

درویشی بیان کرد: از این پنج نفر، چهار نفر اعضای یک خانواده و مسافر هستند که به گفته فرماندار دیر هویتشان مشخص نیست و تنها شاهدان عینی گفته‌اند که پس از بالاآمدن آب آنها ناپدیدند شدند.

وی با بیان اینکه تیم‌های امداد و نجات دریایی برای یافتن اجساد مغروقی طوفان دریایی در دیر آغاز کردند گفت: دومین مرحله جستجو برای یافتن اثری از این گمشدگان، صبح امروز در آب‌های ساحلی مسیر کنگان تا دیر آغاز شده و دو تیم تخصصی امداد و نجات دریایی با دو فروند شناور در این مسیر به جستجو مشغول هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه علاوه اینکه در دریا در پی اجساد هستیم دیگر نقاط هم بررسی می‌شود افزود: دو گروه تجسس و نجات نیز با دو قلاده سگ زنده‌یاب در ساحل به دنبال یافتن اثری از مفقودان حادثه طغیان دریا در دیر هستند.

درویشی تصریح کرد: با وجود تندباد لحظه‌ای و شرایط نامساعد جوی و دریایی جستجو ادامه دارد و امیدواریم که زودتر به نتیجه برسیم.

وی خاطرنشان کرد: طوفان دریایی و طغیان آب دریا صبح روز گذشته رخ داد و در پی آن یک نفر جان باخت، 22 نفر مصدوم و پنج نفر ناپدید شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در خصوص گشت هوایی هلال احمر برای جستجو نیز گفت: به سبب وزش باد شدید امکان پرواز بالگرد وجود ندارد و به محض اینکه سرعت باد کاهش یابد، بالگرد هلال احمر بوشهر برای یافتن مفقودان تلاش خود را آغاز می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج