مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از توزیع بیش از 5 هزار نقشه راهنمای مسافر در ایام نوروز خبر داد و گفت: بیش از 40 ایستگاه سلامت در استان اصفهان فعال شده تا دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی برای گردشگران نوروزی راحت تر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، فریدون الهیاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران بااشاره به آخرین اقدامات رفاهی برای گردشگران نوروزی اظهار داشت: جلسات هماهنگی خدمات رسانی به مسافران از دی ماه 95 آغاز شد و هم اکنون در آستانه نوروز بیش از 3 هزار  و500 نفر در استان اصفهان برای پذیرایی از گردشگران در آمادگی کامل به سر می‌برند.

وی بااشاره به وجود 300 مجموعه تاریخی و فرهنگی در استان اصفهان گفت: 155 اقامتگاه در سطح استان اصفهان برای مسافران نوروزی در نظر گرفته شده و در صورتی که پذیرای حجم بیشتری از مسافران باشیم ظرفیت های اقامتی نیز افزایش می‌یابند.

مدیر‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان ادامه داد: با هدف ارائه خدمت مطلوب تر بیش از 40 ایستگاه سلامت در استان اصفهان فعال شده تا دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی برای مسافران راحت‌تر باشد.

 وی در ارتباط با اقدامات فرهنگی و راهنمایی مسافران در استان اصفهان در ایام نوروز نیز گفت: علاوه بر اینکه بیش از 5 هزار نقشه به مسافران اهدا می‌شود، سامانه پیامکی راهنمای مسافران نیز راه اندازی و از روز نخست فروردین در اکثر بناها و کاخ‌های استان اصفهان برنامه تلویزیون به صورت زنده پخش خواهد شد.

اله‌یاری در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای افزایش ماندگاری مسافر در نظر گرفته اید، بیان کرد: علاوه بر اقدامات و برنامه هایی که برای جذب گردشگر در شهر اصفهان انجام داده ایم در سایر شهرستان های استان نیز اقدامات گسترده ای جهت معرفی مکان های تفریحی و تاریخی انجام شده تا شاهد افزایش ماندگاری مسافران باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج