معاون اداری و مالی کمیته امداد استان تهران با اشاره به اعتبار 160 میلیارد ریالی تسهیلات کارگشایی گفت: این تسهیلات تا سقف 50 میلیون ریال با هدف رفع مشکلات درمانی، تحصیلی و مسکن مددجویان و متقاضیان واجدشرایط پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ابوالفضل نوبخت گفت: خیران با افتتاح حساب سپرده می‌توانند افراد نیازمند را جهت بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه به میزان سپرده گذاری خود معرفی کنند.

وی گفت: تسهیلات کارگشایی تا سقف 50 میلیون ریال با هدف رفع مشکلات درمانی، تحصیلی، مسکن و سایر نیازهای مددجویان و متقاضیان واجدشرایط پرداخت می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه در 11 ماهه امسال بیش از 161 میلیارد و 257 میلیون ریال به مددجویان و نیازمندان واجد شریط پرداخت شده است، اظهار کرد: این میزان تسهیلات برای رفع مشکل بیش از 9 هزار و 700 نفر از مددجویان و متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است؛ همچنین بیش از 89 میلیارد و 700 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به صورت قرض الحسنه در اختیار بیش از 732 مددجو و مجری طرح خودکفایی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات کارگشایی یکی از خدمات ارزنده کمیته امداد است که به صورت قرض‌ الحسنه و با در نظر گرفتن نیازهای اساسی مددجویان برای رفع مشکلات تحصیلی، فرهنگی، معیشتی و درمان آنها پرداخت می‌شود، افزود: احیاء و ترویج سنت ‌های حسنه اسلامی در جامعه یکی از مهم ترین برنامه‌های کمیته امداد است که تا کنون گام‌های موثری در این زمینه برداشته شده است.

نوبخت با بیان اینکه کارمزد وام های ارائه شده سه درصد است، بیان کرد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان تهران بر اساس اساسنامه کمیته امداد و برای ارائه وام کارگشایی به جامعه هدف این نهاد راه اندازی شده است.

معاون اداری و مالی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه سپرده گذاران می توانند با اعتماد به این صندوق به افراد نیازمند تسهیلات پرداخت کنند،تصریح کرد: نیکوکاران می توانند پس از سپرده گذاری، فرد نیازمند به وام را به صندوق معرفی و صندوق قرض الحسنه به عنوان کارگزار وام مورد نظر را به درخواست کننده پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه سپرده گذاری بیش از یک میلیارد و 210 میلیون ریالی در صندوق قرض الحسنه امداد استان،گفت: صندوق قرض الحسنه امداد تحت نظارت بانک مرکزی آغاز به فعالیت کرده و به صورت مستقل در زمینه‌های عملیات مالی، جذب سرمایه و سپرده خیران در قالب قرض الحسنه، کاهش زمان انتظار دریافت خدمات نیازمندان، شناسایی دقیق و ارائه تسهیلات، ترویج سنت حسنه و واجب فراموش شده قرض الحسنه و غیره در حال خدمت رسانی به جامعه هدف و اقشار نیازمند است.

نوبخت گفت: معرفی افراد برای پرداخت تسهیلات به مددجویان و نیازمندان واجد شرایط در جهت ایجاد اشتغال، هزینه‌های ازدواج، مسکن، کمک هزینه تحصیل توسط ادارات کمیته امداد سطح استان است و پرداخت تسهیلات از طریق صندوق قرض الحسنه امداد انجام می شود.

معاون اداری و مالی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده خیران و جامعه هدف این نهاد می‌توانند در آینده ای نزدیک از امکانات سیستم بانکی نظیر استفاده از دستگاه‌های ATM و POS و درگاه های اینترنتی و سایر امکانات جهت دریافت و پرداخت بهره مند شوند، گفت: خیران با افتتاح حساب سپرده می‌توانند افراد نیازمند را جهت بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه به میزان سپرده گذاری خود معرفی کنند.

وی بیان کرد: از ابتدای تأسیس شعب صندوق قرض السنه امداد ولایت در این استان بیش از 67 میلیارد و 147 میلیون ریال تسهیلات کارگشایی به سه هزار و 784 نفر و70 میلیارد و 675 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به صورت قرض الحسنه به یک هزار و 608 نفر از مددجویان و اقشار نیازمند پرداخت شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج