رئیس سازمان غذا و دارو از افزایش 100 برابری صادرات دارو خبر داد و گفت: بررسی ها نشان دهنده آن است که کشور توانایی یک تا دو میلیاردی توسعه‎ صادرات در کشور را دارد.

رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره کاهش واردات دارو اظهار داشت: واردات دارو نسبت به دولت گذشته  ۵۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است که این موضوع توانایی تولید داخل در پاسخ به نیازهای داخل را نشان می دهد، به طوری که توسعه صنعت دارویی کشور به خارج از مرزها و بازارهای منطقه  در نظر گرفته‎ شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امروزه بازار دارویی ما در داخل کشور ۳ میلیارد دلار است، گفت: آمارها نشان می دهد که مبلغ یک میلیارد واردات در کشور صورت گرفته که این رقم طی ۴ سال گذشته تغییر نکرده، بنابراین می‌توان گفت کشور توانایی یک تا دو میلیاردی توسعه‎ صادرات در کشور را دارد.

به گفته رئیس سازمان غذا و دارو،  در ۱۵ سال گذشته میزان صادرات ما دو میلیون دلار بود، اما اکنون ۲۰۰ میلیون دلار یعنی ۱۰۰ برابر شده است. در عین حال هنوز هم، با تراز مثبت تجاری فاصله داریم و باید توان خود را برای رسیدن تراز مثبت تجاری میزان صادرات را افزایش دهیم.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج