رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: کشورما از بیماری های عفونی رنج می‌برد و در واقع ما نیازمند پروتکل‌های تشخیص درمانی در زمینه دررفتگی مفصل ران (هیپ) هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سازمان نظام پزشکی، علیرضا زالی در دهمین کنگره بین المللی آرتروپلاستی ایران که در مجموعه ورزشی فرهنگی تلاش برگزارشد، اظهارکرد: خوشبختانه درسال‌های اخیرکارها و روش‌ های نوین و تکنیک ‌های جدیدی در این حوزه انجام شده است.

وی ادامه داد: ما در کشورمان در شرایطی به سر می بریم که باید تلاش ‌هایمان را در حوزه هیپ افزایش دهیم و روش ‌های نوین و تکنیک‌ های جدید را نسبت به گذشته بیشتر مورد استفاده قرار دهیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی افزود: افزایش تغییرات دموگرافیک درجمعیت و سالمند شدن جمعیت ایرانی در کشورمان و نگاه به خصوص شهروند ایرانی به زندگی که در دو دهه گذشته متفاوت شده دستخوش تغییرات جدید در این زمینه شده است.

زالی اظهارکرد: به هرحال جامعه ما به سمت سالمندتر شدن درحال حرکت است بنابراین بخشی از مشکلات سالمندی متبلور در مسایل هیپ و زانو خواهد بود.

وی با بیان این که بدون تردید درسال‌های آتی ما مشکلات متفاوتی در این بخش خواهیم داشت، گفت: تغییرات آرتروزی به دلایل و اسلایدهای خاص ما ایرانیان و فقدان ورزش‌های عضلانی لازم و مناسب در طول زندگی در نظام سلامت کشور جلب توجه می‌کند.

زالی ادامه داد: در واقع کشور ما به صورت جدی دارای حوادث ترافیکی بالایی بوده و این ترافیک نیازمند مداخله‌های غیر پزشکی است.

وی افزود: در ایران بحث سلامت شغلی و سلامت کاری سن مبتلایان به پیچیدگی بیماری هیپ درحال کاهش است.

زالی گفت: اکنون در کشور این بیماری فقط مختص سنین بالای 60 سال نیست، این بیماری و مشکلات مفصل هیپ در سنین مختلفی در حال اتفاق است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه کشورما دراین زمینه گام‌های خوبی برداشته و به شدت درحال تغییر و تحول در این عرصه می‌باشیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی یادآورشد: دراین مساله ما باید شاهد به اشتراک گذاشتن کار تیمی برای درمان این بیماری باشیم و به نظر من درمان این بیماری‌ها به صورت تیمی انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج