مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره از انتشار کلید کنکور دکتری تخصصی «Ph.D» نیمه‌ متمرکز سال ۹۶ خبر داد و گفت: کلید آزمون بعدازظهر امروز چهارشنبه ۱۱ اسفند روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج با بیان اینکه کلید تصحیح سئوالات دروس عمومی و اختصاصی آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» نیمه‌ متمرکز سال ۹۶ از بعدازظهر امروز روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، گفت: پیش از این دفترچه سئوالات تمامی ۷ گروه آموزشی و ۲۴۴ کدرشته امتحانی آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۹۶ روز شنبه ۷ اسفند منتشر شده است.

توکلی با اشاره به این‌که داوطلبان می‌توانند هر گونه سئوال و مطلبی درباره سئوالات آزمون دارند، می‌توانند از فردا پنجشنبه ۱۲ اسفند تا روز دوشنبه ۱۶ اسفند منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به سازمان سنجش ارسال کنند، افزود: در واقع به داوطلبان تاکید می‌شود که انتشار هر گونه آگهی مبنی بر تحلیل سئوالات و کلید آزمون به هر طریق دیگر مورد تایید سازمان سنجش نیست و به داوطلبان توصیه می‌شود منحصرا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه اجرای مرحله اول آزمون به صورت متکمرکز توسط سازمان سنجش صورت می گیرد و تخصیص امتیاز مربوط به سوابق پژوهشی، آموزشی، فناوری و مصاحبه علمی و ... توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام می‌گیرد، گفت:  پس از برگزاری آزمون کارنامه داوطلب شامل نمرات خام، نمرات تراز شده و سایر موارد در هفته آخر فروردین ماه ۹۶ در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و مجازین به انتخاب رشته می توانند در نیمه اول اردیبهشت ماه ۹۶ انتخاب رشته کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج