معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی با تاکید براینکه موتورسیکلت های فاقد بیمه در صورت توقیف، ترخیص نمی شوند، گفت: طرح بخشودگی جرایم دیرکردبیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها فرصتی مناسب برای حمایت های بیمه ای آنان در حوادث و تصادفات رانندگی است.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ جهانی در تشریح این خبر، اظهار کرد: حدود 10 میلیون موتورسیکلت در کل کشور در حال تردد هستند که ریسک استفاده از این وسیله به دلیل کم حجم و ارزان بودن و نیز امکان مانور بالا تقریبا 20 برابر استفاده از خودروها است.

وی به سهم 25 درصدی موتورسیکلت ها در حوادث رانندگی اشاره و خاطرنشان کرد: بیشترین علت توقیف موتورسیکلت ها از سوی پلیس، نداشتن کلاه ایمنی و نیز بیمه شخص ثالث است.

معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت ها مثل خودروها اجباری است، تصریح کرد: درصورتی که موتورسیکلت مسبب حادثه، دارای بیمه نامه باشند، جبران خسارت های وارد شده در حدود مقررات بر عهده بیمه گر است.

سرهنگ جهانی بیان کرد: بر اساس طرح صندوق تامین خسارت های بدنی بیمه مرکزی ایران مقرر شد از اول اسفند و به مدت یک ماه، چنانچه موتورسیکلت فاقد بیمه نامه متوقف شود، ترخیص نخواهد شد و در صورت تصادف، اعمال قانون می شود و تا تعیین تکلیف بیمه، ترخیص ممکن نیست.

براساس گزارش سایت پلیس، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا از مالکان موتورسیکلت ها خواست در مهلت باقیمانده از طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث هرچه سریعتر استفاده کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج