وزیر دادگستری گفت: حقوفدان‌های ما به کمک پلیس فتا آمده‌اند، ما به توسعه جرم انگاری فکر نمی‌کنیم چرا که پرونده زیاد منجر به کاهش جرم در کشور ما نشده است و حتما باید راهبرد دیگری داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مشکلات فضای سایبر ناشناس بودن است. مهم شناسایی‌ها و آدرس‌ها را کتوجه شدن است.

وی با بیان اینکه حقوقدان‌های ما به  کمک پلیس فتا آمده‌اند، تاکید کرد: ما به توسعه جرم انگاری فکر نمی‌کنیم چرا که پرونده زیاد منجر به کاهش جرم در کشور ما نشده و حتما باید راهبرد دیگری داشته باشد.

وزیر دادگستری اظهار کرد: نباید اجازه دهیم دانش فضای سایبر تنها در اختیار تولیدکنندگان آن باشد. امروز آمریکا این فضاها را در اختیار دارد و ما باید ید دانش بومی را افزایش دهیم.

پورمحمدی گفت: خوشبختانه پلیس فتا هم نظارت و اشراف خوبی بر این فضا دارد و با اقدامات انجام شده و نظارتی که وجود دارد، حتما باید مجرمان احساس خطر کنند.

وی با بیان اینکه عدد مطلق جرایم در فضای مجازی بالاست، گفت: در عین حال در مقایسه با حجم اقداماتی که در این فضا انجام می‌شود اقدامات مجرمانه زیاد نیست.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج