سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نشست کاری در سطح رئیس هیئت حج ایران و وزیر حج و عمره عربستان امروز برگزار شود، گفت: مذاکرات حج تمتع 96همچنان ادامه دارد.

حمید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره آخرین روند مذاکارت حج 96 اظهار داشت: جلسات متعددی طی چند روز گذشته در سطح کارشناسان طرفین برای بحث و بررسی در ارتباط با ابعاد متعدد موضوع حج انجام  گرفت، اما با توجه به تعدد موضوعات مذاکرات هم چنان ادامه دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه  قرار است نشست کاری دیگری در سطح رئیس هیات حج  ایران و وزیر حج و عمره عربستان امروز برگزار شود، گفت:هیات ایران تحقق حجی عزت مندانه با محوریت عزت، امنیت و حقوق حجاج، را با جدیت دنبال می کند و در صورتی‌که مسوولان حج عربستان هم اراده لازم در این باره را داشته باشند، امکان دستیابی به توافق فراهم خواهد شد.

گفتنی است حمید محمدی سرپرست گروه اعزامی ایران به عربستان سعودی برای مذاکرات حج چندی پیش  با تاکید بر اینکه اگر عربستان خواسته های منطقی ایران را در مذاکرات بپذیرد اعزام حجاج ایرانی به سرزمین وحی از سر گرفته خواهد شد، گفت: اعزام هیئت ایرانی به عربستان نشان دهنده عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای از سرگیری حج عزّتمندانه است. 

محمدی افزود: اگر این اراده از طرف سعودی نیز وجود داشته باشد، خواسته‌ها، زمینه‌ها و بسترهای لازم را فراهم خواهند کرد. 

وی گفت: در پاسخ به دعوت مسئولان حج عربستان از ایران، طی نامه‌ای که به آن‌ها ارسال شد موضوعاتی را متذّکر شدیم، بر همین مبنا هیات ایرانی که امشب عازم عربستان است در مذاکراتی که خواهند داشت بر اساس همان موضوعات، مذاکرات را پیش می برد.  

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج