رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از تصویب نرخ 800 تومانی برای بلیت تک سفره مترو بر حسب بر کیلومتر خبر داد و گفت: این افزایش قیمت در حالی 14 درصد محاسبه شده است که شهرداری پیشنهاد افزایش قیمت حدود 200 درصد را داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در سیصد و سی وسوم جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بررسی قیمت تمام شده بلیت مترو گفت: شهرداری تهران طی لایحه‌ای که به شورا فرستاده بود پیشنهاد قیمت 2400 تومان را برای بلیت تک سفره مترو داده بود که با بررسی که در کمیسیون برنامه و بودجه داشتیم معتقدیم که این افزایش قیمت نشدنی است.
دبیر با اشاره به اینکه باید قیمت تعیین شده طوری نرخ گذاری شود که مردم ناراضی نباشند گفت: در تعیین قیمت تمام شده بلیت مترو باید تمام اقشار جامعه دیده شوند و خدایی ناکرده طوری نباشد افزایش قیمت بلیت مترو منجر به این شود که قشری از جامعه از استفاده از مترو محروم یا دچار مشکل شود.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: قیمت پیشنهادی شهرداری برای افزایش قیمت بلیت تک سفره مترو در کمیسیون بررسی شد و با توجه به فشاری که به مردم می‌آمد پیشنهاد قیمت نهایت 800 تومان را برای بلیت تک سفره مترو بر حسب بر کیلومتر داریم. این افزایش قیمت در حالی 14 در صد محاسبه شده است که شهرداری پیشنهاد افزایش قیمت حدود 200 درصد را داشت.
در نهایت پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه در شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت با حداکثر آرا به تصویب رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج