رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: تمامی مراکز این دانشگاه تا مهر سال ۹۶ باید دارای اساسنامه و شخصیت حقوقی شوند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدحسین امید در جلسه رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان بوشهر گفت: پیش نویس اساسنامه تیپ مراکز که مصوب شورای گسترش آموزش عالی است بزودی برای اقدام در اختیار واحدهای استانی قرار می گیرد چراکه مراکز این دانشگاه تا مهر ۹۶ باید شناسنامه دار شوند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین مراکزی مورد تایید قرار می‌گیرند که از امکانات کافی، مدرسین برجسته، استاندارد فضا و کیفیت‌های آموزشی مطلوب برخوردار باشند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به سطح بندی مراکز این دانشگاه نیز گفت: براساس این سطح بندی که بزودی انجام می‌شود، مراکزی که در سطوح پایین‌تر قرار گیرند به آنها فرصت داده می شود تا حداقل امکانات مطلوب را فراهم کرده و تا زمان کسب استانداردهای لازم، فعالیت آنها بصورت موقت و محدود خواهد بود.

امید تاکید کرد: این دانشگاه از انعطاف پذیری بالایی برخودار است به‌ نحوی که می‌توان طی یک نیمسال تحصیلی رشته  یا پودمان جدید تعریف و راه اندازی کرد و این درحالی است که این قابلیت در دیگر دانشگاه های کشور وجود ندارد.

وی گفت: متاسفانه به وضع موجود، جذب و پذیرش کمی در رشته هایی که مورد نیاز کشور نیست عادت کرده ایم و باید این رویه اصلاح شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج