معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیش از ۸۷ هزار مددجو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا شاهجانی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه بیش از ۸۷ هزار مددجوی تحت حمایت از خدمات بهداشت، درمان و امور بیمه ای بهره مند شده اند، اظهار کرد: کمیته امداد برای ارائه خدمات مطلوب به مددجویان با پرداخت بخشی از این هزینه‌ها در رفع دغدغه آنها اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات مددجویان پرداخت هزینه‌های سنگین درمان در زمان بیماری است، افزود : بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال از ابتدای امسال در بخش بهداشت و درمان برای مددجویان  تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هزینه شده است.

شاهجانی  با بیان اینکه در این استان بیش از ۳۵ هزار سالمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: خدماتی شامل دریافت مستمری، خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات مشاوره‌ای و آموزشی درحوزه زندگی سالمندی، وامهای قرض الحسنه و تهیه  لوازم ضروری زندگی به سالمندان تحت حمایت ارائه می شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه تعداد بیماران صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر است، افزود: حدود ۳۵ درصد از این افراد را بیماران سرطانی، ۱۰درصد اختلالات مغزی، ۱۳درصد دیابت، ۱۵درصد مزمن روانی و مابقی افراد به دیگر انواع بیماری‌ها مبتلا هستند. اختلالات شدید حسی و حرکتی، اختلالات عصبی، اختلالات قلبی و عروقی، انواع سرطان های  بدخیم، انواع سندرم، ایدز، بیماری های پوستی، بیماریهای حاد و مزمن روانی،نقص سیستم ایمنی ، بیماری های شدید ریوی و دیابت و غیره بیماری‌های صعب العلاج هستند.

وی با بیان اینکه کمیته امداداستان با برنامه ریزی های دقیق و مدون تمامی نیازهای این بیماران را شناسایی کرده تا بتواند با کمک و حمایت از این افراد هزینه هایی که برای درمان و مداوا پرداخت می کنند به حداقل برساند اظهار داشت: این نهاد با پرداخت هزینه‌های درمان بیماران خاص و صعب العلاج ۱۰۰درصد هزینه‌های جانبی آنان را متقبل شده است که شامل تامین لوازم مصرفی جانبی، بیمه تکمیلی، بیمه‌های درمانی، تجهیزات توانبخشی همچون ویلچر، عصا، عینک، مراقبت در منزل و خدمات ایاب ذهاب بیماران برای مراجعه به مراکز درمانی  و غیره می‌شود.

شاهجانی درباره طرح مراقبت در منزل افراد تحت حمایت و بیماران کمیته امداد بیان کرد: این نهاد برای نگهداری از بیمارانی که قادر به حرکت نیستند به افراد خانواده آنان مبلغ یکصد هزار تومان هزینه نگهداری پرداخت میکند تا افراد بیمار بتوانند در کنار خانواده به ادامه زندگی خود بپردازند؛ ۴۱۵ نفر از افرادی که زمین‌گیر هستند ماهیانه کمک هزینه مراقبت در منزل به افراد خانواده آنان پرداخت می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه با ۴۳ بیمارستان دولتی و ۴۱۶ مرکز درمانی طرف قرارداد هستیم، تصریح کرد: تمامی خدمات را به صورت مدیریت شده با تعرفه دولتی خریداری می‌کنیم. ۴۳ بیمارستان، ۱۱۷ داروخانه، ۴۸ متخصص و فوق تخصص، طرف قرارداد کمیته امداد هستند و همچنین ۱۲۵ پزشک در طرح پزشک خانواده  نیز طرف قرارداد با این نهاد هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج