رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: علاوه بر ایجاد ظرفیت، ارتقای کیفیت باید مورد توجه قرار گیرد و بر اساس سند چشم انداز بیست ساله ابلاغی مقام معظم رهبری باید در علم و تکنولوژی به مقام دست یابیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر ولایتی در دیدار با روسا و مسئولان دانشگاه آزاد در اصفهان به برخی از ضرورت های موجود برای توسعه کیفی این دانشگاه به عنوان یکی ازمطالبات مهم رهبری از این مجموعه اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد در سراسر کشور دارای ظرفیت های فراوانی برای افزایش جایگاه و رتبه علمی کشور است.

وی افزود: بر اساس اطلاعات در اختیار، اصفهان در این زمینه نیز پیشتاز است و می تواند برای ارتقا سطح کیفی دانشگاه گام های موثرتری را بردارد.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: این دانشگاه از زمان تاسیس توانست در زمینه جذب دانشجو و افزایش سطح علمی کشور نقش مناسبی را ایفا کند و دردنیا نیز جز کشورهایی هستیم که رتبه مناسبی در گسترش تحصیلات عالی به خود اختصاص داده ایم.

ولایتی عنوان کرد: اما علاوه بر ایجاد ظرفیت، ارتقای کیفیت را باید مورد توجه قرار دهیم که بر اساس سند چشم انداز بیست ساله ابلاغی مقام معظم رهبری باید در علم و تکنولوژی به مقام برتر برسیم و امروز بیش از گذشته با ظرفیت های در اختیار به این مقام در علم و فناوری دست یابیم.

وی به ضرورت توجه به اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و افزود: این دانشگاه می تواند برای رشد اقتصاد دانش بنیان که یکی از مهمترین پایه های تحقق اقتصاد مقاومتی است گام بردارد و باید در این زمینه برنامه ریزی و تلاش کرد و برنامه های دشمنان و توطئه گران را برای جمهوری اسلامی ایران بی اثر خواهد کرد و در این زمینه باید به نقش آفرینی مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نیز توجه ویژه شود.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: نباید برنامه ریزی برای افزایش تحقیقات و پژوهش ها برای صرفا پژوهش شکل گیرد بلکه باید این مهم برای توسعه اقتصاد کشور و رشد فناوری های نوین و پیشرفت علوم پایه و ارتباط تحقیقات و پژوهش ها با صنعت و اقتصاد شکل گیرد و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این خصوص می تواند ایفای نقش کند.

ولایتی توجه به موضوعات فرهنگی و احیای ارزش های اسلامی و ایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی و برنامه ریزی در این خصوص را در کنار موضوعات علمی و پژوهشی مورد تاکید قرار داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج