رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در سال جاری و تاکنون توانسته‌ایم 476 هزار بیسواد را تحت پوشش برنامه‌های سواد آموزی قرار دهیم، از جذب 94 هزار اولیای بیسواد در برنامه‌های سوادآموزی در سال 95 خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج، علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، از جذب 94 هزار اولیای بیسواد در برنامه‌های سوادآموزی در سال 95 خبر داد و اظهار داشت: در ابتدای امسال هدف‌گذاری برای جذب 420 هزار بیسواد در دستور کار سازمان بود که با همکاری استان‌ها، تاکنون توانسته‌ایم 476 هزار بیسواد را تحت پوشش برنامه‌های سواد آموزی سازمان قرار دهیم که رشد 13 درصدی در این بخش را نشان می‌دهد.

وی افزود: در برخی استان‌ها عملکرد بخش سوادآموزی بالای 105 درصد بوده است که در این میان، استان یزد بیشترین عملکرد را داشته است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به تحلیل آماری جذب سواد آموزان پرداخت و گفت: 21 هزار و 300 بیسواد دارای سن زیر 19 سال هستند همچنین نرخ جذب 6 ساله‌ها 97 و در کل دوره ابتدایی 97.83 درصد است.

باقرزاده به آموزش معلولان جسمی حرکتی بیسواد اشاره کرد و یاد‌آورشد: تاکنون 7 هزار و 600 معلول تحت پوشش برنامه‌های سواد آموزی قرار گرفته‌اند که 5 هزار و 500 نفر آنها بیسواد مطلق بودند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج