رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در تشریح اقدامات این پلیس برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در شهر تهران گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون طی 52 مرحله، 13 هزار و 421 نفر معتاد متجاهر مرد از مناطق آلوده شهر تهران، جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد مجاز تحویل داده شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدمسعود زاهدیان با اشاره به اینکه جمع آوری و پاکسازی نقاط آلوده شهر تهران از لوث معتادان متجاهر یکی از اولویت های اصلی این پلیس است، افزود: از میان این تعداد معتاد، 8 هزار و 439 نفر در مراکز ترک اعتیاد پذیرش و 4 هزار و 249 نفر از این افراد به علت داشتن بیماری های مختلف پالایش شدند.

سردار زاهدیان اضافه کرد: از مجموع معتادان جمع آوری شده بیش از 4 هزار نفر توسط سر کلانتری هفتم با اولویت قرار دادن میدان شوش، محله هرندی و خیابان های اطراف، جمع آوری شدند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: هم زمان با اجرای طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر، با اولویت قرار دادن برخی محلات، منطقه هرندی نیز از وجود معتادان متجاهر پاکسازی شد.

وی یاد آور شد: علیرغم تلاش های صورت گرفته از سوی پلیس، رده های انتظامی و همچنین شهرداری محل، به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و اجتماعی، متاسفانه همچنان این محل، مکانی مناسب برای حضور و تجمع معتادان است.

سردار زاهدیان با اشاره به اینکه عدم ایجاد ظرفیت کافی باعث خلل در ماموریت های این پلیس در فرایند جمع آوری معتادان متجاهر است، گفت : با توجه به ظرفیت 4 هزار نفری که به تازگی توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ایجاد شده است، پاکسازی منطقه شوش و دیگر مناطق آلوده شهر تهران از معتادان متجاهر به جد دنبال می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج