نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با تبیین جایگاه وکلا و نقش اثرگذار آنها در دستگاه قضایی گفت: وجود وکلا برای کمک به دستگاه قضائی و جلوگیری از اطاله دادرسی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله سید‌یحیی جعفری امروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان که به مناسبت روز وکیل مدافع و شصت‌وچهارمین سالروز استقلال کانون وکلا برگزار شد اظهار‌داشت: فاصله ما با تحقق عدالت در جامعه به‌ویژه عدالتی که امیرالمومنین‌(ع) پیاده کرده است، بسیار زیاد است.

وی افزود: همانگونه که حاکم کردن قسط و عدل، ماموریت اصلی پیامبران الهی بود، وکلا نیز باید این مهم را مد نظر خود قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با با اشاره به اهمیت و جایگاه بالای وکلا در جامعه گفت: نام وکیل از اسماء مقدس و الهی است و 14 بار در قرآن کریم آمده که لازم است منزلت و جایگاه آن‌ها در جامعه حفظ شود.

وی خاطر‌نشان کرد: وظیفه کانون وکلا دفاع از حقوق مردم است و این امر باید به‌گونه‌ای صورت گیرد که ارباب رجوع به خوبی مورد احترام قرار گرفته و شرایط را برای برقراری ارتباط مطلوب آحاد مختلف مردم با مسئولان دادگستری فراهم سازد.

امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در کشور امر بسیار مهمی است تصریح کرد: این مسئله جز با همراهی و مشایعت وکلا و مراجع قضایی امکان‌پذیر نیست و وکلا نیز باید همه مردم را به یک چشم ببینند و نباید فرقی بین مسئولان استان با یک فرد معمولی وجود داشته باشد.

آیت‌الله جعفری حرفه وکالت را مانند امر قضا دارای قداست بالا دانست و بیان کرد: لازم است شان و جایگاه این افراد در جامعه به بهترین نحو حفظ شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با تبیین جایگاه وکلا و نقش اثرگذار آنها در دستگاه قضایی گفت: وجود وکلا برای کمک به دستگاه قضائی و جلوگیری از اطاله دادرسی ضروری است.

در دیدار آیت‌الله جعفری با اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان که به مناسبت روز وکیل مدافع برگزار شد، مجید شعبانی رئیس هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان، گزارشی از عملکرد این کانون ارائه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج