رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: در حال حاضر سازمان‌های بیمه‌گر 40 هزار میلیارد ریال به داروخانه‌های سطح کشور بدهی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، رهبر مژدهی ‌آذر در حاشیه همایش چالش‌های بیمه‌های پایه درمانی که در هتل پارس مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیمه‌ها به داروخانه‌های کشور 40 هزار میلیارد ریال بدهکار هستند، اظهار کرد: در حال حاضر حدود 12 هزار داروخانه در کشور وجود دارد که 22 هزار داروساز در آن‌ها مشغول به کار هستند و استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین تعداد داروخانه و داروساز را در کشور دارند.

وی با اشاره به اینکه مطالبات داروخانه‌ها از بیمه تامین اجتماعی، سلامت و نیروهای مسلح بین پنج تا هفت ماه تاخیر دارد، اضافه کرد: تنها سه درصد مطالبات بیمه‌ها به داروخانه‌های مربوط به بخش دولتی است و 97 درصد به بخش خصوصی بازمی‌گردد.

مژدهی ‌آذر عنوان کرد: در صورتی که سازمان‌های بیمه‌گر بدهی‌های خود را پرداخت نکنند، داروخانه‌ها با مشکلات جدی‌تری روبه‌رو خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: انجمن داروسازان ایران بر مجموع ‌فعالیت‌های دارویی از تولید آن تا عرضه نظارت دارد. در واقع این انجمن یک اتحادیه صنفی است و اتحادیه‌های صنفی انتقاعی نیستند. بنابراین در سایر کشورها از حقوق بیشتری نیز برخوردار می‌شوند.

حمید خیری، سخنگوی انجمن داروسازان ایران نیز در این مراسم، اظهار کرد: مشکلات داروسازان با بیمه‌ها مربوط به مدت‌ها قبل است و فقط در برخی از مواقع این مشکلات بحرانی‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 52 درصد بازار دارویی کشور مربوط به داروخانه‌های دولتی است، افزود: 48 درصد نیز مربوط به داروخانه‌های خصوصی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج