رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: سقف تسهیلات تولید صنعتی شرکت‌های دانش بنیان با یک و نیم برابر افزایش به ۳۰میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، بهزاد سلطانی در مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان گفت: به منظور حمایت از تکمیل چرخه تجاری سازی محصولات دانش بنیان تسهیلات تولید صنعتی از ۲۰ میلیارد تومان به ۳۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی افزود: همچنین سقف تسهیلات ماقبل صنعتی با ۱۰ برابر افزایش از یک میلیارد تومان به ۱۰ میلیارد تومان رسید و سقف تسهیلات شرکت‌های تخصصی تجاری سازی با ۶ برابر افزایش به ۳۰۰ میلیون تومان ارتقا یافت.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه میزان تصویب تسهیلات در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ بیش از ۴ و نیم برابر افزایش داشته است، گفت: با در نظر گرفتن مصوبات سال جدید تا انتهای خرداد ۹۵ جمع کل مصوبات صندوق از مرز ۶۴۰ میلیارد تومان فراتر رفت.

وی اضافه کرد: این حجم ریالی با تصویب حدود هزار و ۷۰۰ طرح در صندوق صورت پذیرفته است که از این میزان حدود ۴۰۰ طرح در دست بررسی و تصمیم گیری بود.

سلطانی همچنین از ارائه تسهیلات به شرکت‌های شتاب دهنده خبر داد و گفت: امکان ارائه تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیارد ریال و با احتساب حداکثر ۳۰ درصد سرمایه با نرخ ترجیحی وجود دارد.

وی اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی علاوه بر مجتمع شکوفایی و مجتمع دانش بنیان، دو مجتمع فناوری برای دانشگاه‌های پیشرو خریداری و راه‌اندازی کرده است و مجتمع‌های دیگری نیز خریداری شده که به زودی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

به گفته سلطانی تاکنون چهار مجتمع خریداری شده هفت مورد مصوب و چهار مورد دیگر در دست بررسی است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از راه‌اندازی ۴ صندوق پژوهش و فناوری جدید در کشور خبر داد و گفت: صندوق پژوهش و فناوری در استان‌های لرستان، گلستان، ‌ کرمان و صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات و انتقال فناوری راه‌اندازی شده است.