مدیرعامل ستاد دیه با اشاره به آمار زندانیان چک گفت: استان‌های فارس با ۷۶۰ زندانی، تهران با ۶۰۱ بدهکار و گیلان با ۵۶۱ محبوس بیشترین محکومان مالی غیرکلاهبرداری را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی ستاد دیه، سید اسدالله جولایی گفت: هم اکنون  ۱۱ هزار و  ۲۶۶ زندانی جرایم غیرعمد در کشور داریم که بیش از ۹۰ درصد این محکومان دربند را محبوسان مالی تشکیل می‌دهند.

وی افزود: به طور تفکیکی از ۱۰ هزار و ۲۳۸ محکوم مالی ۷۴۴۷ نفر بابت صدور چک بلامحل یا ضمانت بانکی از افراد روانه زندان شده‌اند. همچنین در آمار تفکیکی هم‌اکنون به ترتیب استان‌های فارس با ۷۶۰ زندانی، تهران با ۶۰۱ بدهکار و گیلان با ۵۶۱ محبوس بیشترین محکومان چک را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.

جولایی تصریح کرد: طبق اعلام دفاتر نمایندگی ستاد دیه، سیستان و بلوچستان با وجود اینکه پهناورترین استان کشور به لحاظ وسعت منطقه‌ای است، اما کمترین زندانی چک را تنها با داشتن ۱۴ مددجو به خود اختصاص داده و در رتبه‌های بعدی یزد با ۵۸ مددجو و بوشهر نیز با ۶۳ بدهکار کمترین‌های  آمار عددی در سطح کشوری در این زمینه به‌شمار می‌آیند.

وی گفت: بعد از زندانیان چک به ترتیب ۲۲۹۷ مددجو بابت ناتوانی در پرداخت تعهدات مربوط به مهریه و ۴۹۴ زندانی هم به دلیل ناتوانی در پرداخت نفقه در حبس حضور دارند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج