رئیس سازمان محیط زیست در تماس تلفنی با وزیر بهداشت عراق ضمن تشریح تاثیرات منفی طوفان‌های گرد و غبار حاصل از کانون های موجود در عراق بر ایران، خواستار همکاری کشور همسایه برای رفع این چالش مهم شد.

به گزارش خبرگزاری موج، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در تماس تلفنی با وزیر بهداشت عراق ضمن تشریح تأثیرات منفی طوفان‌های گرد و غبار حاصل از کانون‌های موجود در عراق بر ایران، خواستار همکاری کشور همسایه برای رفع این چالش مهم شد.

مهمترین محور گفت و گوی تلفنی شب گذشته ابتکار با عدلیه حمود وزیر بهداشت عراق، طوفان های گرد و غبار و ضرورت مهار کانون های گرد و غبار عراق به ویژه کانون‌های موثر بر مناطق غربی و جنوبی ایران همچون تالاب های مرزی بود.

ابتکار در این گفت و گوی تلفنی همچنین ضمن تأکید بر ضرورت افزایش همکاری‌های دو جانبه به ویژه در حوزه محیط زیست، خواستار اجرایی شدن یادداشت های همکاری دو کشور در این زمینه شد.

معاون رئیس جمهور برای وزیر بهداشت عراق برخی از مهم ترین اثرات طوفان های گرد و غباری ایجاد شده از کانون های عراق همچون طوفان روز جمعه 29 بهمن ماه مناطق جنوبی به ویژه خوزستان و شهر اهواز برای مردم را شرح داد و خاطرنشان کرد:  این طوفان‌های گرد و غبار چه تاثیراتی بر بخش‌های مختلف همچون سلامت، بهداشت، اقتصاد دارد.

ابتکار در این تماس تلفنی بر خواسته به حق دولت جمهوری اسلامی ایران برای مقابله جدی دولت عراق با کانون‌های گرد و غبار و برنامه ریزی برای مهار آن‌ها تاکید کرد.

بنا بر این گزارش، عدلیه حمود وزیر بهداشت عراق در این گفتگوی تلفنی، ضمن اعلام آمادگی کشورش برای همکاری در این زمینه، برای پیگیری و رسیدگی ویژه به موضوع قول مساعد داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج