معاون رئیس جمهوری گفت: در زمان حاضر 67 هزار فرزند شهید به اشتغال نیاز دارند که برای رفع این مشکل تلاش می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی درباره وضعیت اشتغال فرزندان شهدا گفت: رسیدگی به امور معیشتی و درمان خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران و اشتغال فرزندان شهدا از اولویت های سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال آینده است. 

وی اضافه کرد: هم اکنون سه میلیون و 300 هزار نفر زیرپوشش سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند که در زمان حاضر میانگین سنی جانبازان بین 68 تا 70 سال و والدین شهدا نیز میانگین 80 سال دارند که درمان آنها در اولویت است. 

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: براساس نظرسنجی مرکز پژوهش این سازمان 80 درصد از جانبازان و خانواده شهدا از خدمات ارائه شده در زمینه درمان راضی بودند و تلاش می شود با بهبود شرایط این رضایت مندی به 100درصد برسد. 

شهیدی محلاتی افزود: بودجه سال آینده از امروز در مجلس شورای اسلامی بررسی می شود و با توجه به تصویب بودجه پیشنهادی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی انتظار می رود در صحن مجلس نیز تصویب شود. 

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره قانون جامع ایثارگران گفت: 80 درصد این قانون تدوین و اجرا شده و در زمان حاضر 20درصد دیگر این قانون نیز تدوین و به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال شده است. 

وی اضافه کرد: این قانون رفع اشکال شده و از تصویب شورای نگهبان نیز گذشته و با ابلاغ آن به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرایی می شود. 

شهیدی محلاتی، هدف از سفر به بوشهر را افتتاح مرکز توانبخشی، ورزشی و فرهنگی ایثار این استان عنوان کرد و گفت: هر مرکز استانی باید یک مجموعه توانبخشی، ورزشی و فرهنگی داشته باشد که امروز این مرکز در این استان افتتاح می شود. 

وی اظهار کرد: علاوه براین طبق دستور رئیس جمهوری وزیران و معاونان وی باید با سفر به استانها مسائل و مشکلات را جمع بندی و در دولت مطرح کنند. 

شهیدی با اشاره به سیل استان بوشهر گفت: براساس گزارشهای رسیده از استان بوشهر این استان با مدیریت خوب بحران مراحل اولیه را پشت سر گذاشته و در زمینه امداد رسانی و اجرای برنامه های اضطراری پیشرفتهای خوبی داشتند. 

وی یادآور شد: استاندار بوشهر با ارسال گزارشی مفصل از مشکلات پیش آمده ناشی از سیل شب گذشته به جلسه هیات دولت، بررسی های لازم انجام و گزارشی به ستاد بحران وزارت کشور برای بررسی و ارسال به سازمان برنامه و بودجه برای تعیین بودجه لازم ارسال شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج