رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با اشاره به امضای دستورالعمل تفاهم‌نامه این سازمان با بنیاد تعاون وزارت دفاع، بر استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی کشور برای بهبود فرآیند آموزشی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مرضیه گُرد معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه مشترک با سردار اسدی معاون فرهنگی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و هیأت همراه و همچنین مدیران سازمان و مدیر مشارکت‌های آموزش و پرورش شهر تهران، اظهار داشت: خوشحالیم که مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای غیر از آموزش و پرورش به ویژه وزارت دفاع علاوه بر مأموریت اصلی سازمانی خود، مسئولیت‌پذیری فرهنگی اجتماعی بسیار خوبی داشته و اهمیت زیادی برای آن دارا هستند و دغدغه تربیت دانش‌آموزان خانواده‌های تحت پوشش را به دوش می‌کشند.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت مدارس به شیوه هیأت امنایی، آموزش از راه دور و غیر دولتی برای افزایش کیفیت مدارس تحت پوشش وزارت دفاع افزود: خوشبختانه در مفاد تفاهم‌نامه با وزارت دفاع، محورهای خوبی برای استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش متناسب با موقعیت شهرک‌های وزارت دفاع و نیازهای ساکنین آن دیده شده است که امیدواریم از این فرصت در جهت تقویت مدارس فوق استفاده شود.

گُرد افزود: برای اجرایی کردن دستورالعمل این تفاهم‌نامه باید سایر کارگروه‌های تخصصی با نمایندگان دو وزارتخانه تشکیل شود تا با بررسی موانع و مشکلات پیش رو بتوان اقدامات مؤثری برای رفع آنها انجام داد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: ما از پتانسیل تمامی دستگاه‌ها و نهادها برای بهبود فرایند آموزشی و اداره مدارس با شیوه‌های مختلف می‌توانیم بهره‌مند شویم.

وی اظهار داشت: ما باید از ظرفیت تفاهم‌نامه استفاده بهینه کنیم و امیدواریم با استفاده از پتانسیل ستاد و همراهی معاونان حوزه‌های مختلف پرورشی، آموزشی و تربیت بدنی و همچنین با فعال کردن رؤسای ادارات مشارکت‌های مردمی در استان‌ها که بیشترین شهرک ها نیز در همین استان‌هاست بتوانیم به نتایج خوبی از این همکاری‌ها دست یابیم.

گُرد با بیان اینکه اولویت اول ما استفاده از ظرفیت مدارس به شیوه هیأت امنایی است، افزود: ایجاد مراکز آموزشی در شهرک‌های آموزشی متناسب با نیاز مردم ساکن در آن و با توجه به تقاضای اولیا در سه حوزه مدارس هیأت امنایی، غیر دولتی و آموزش از راه دور برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها و بزرگسالانی که در شهرک‌ها به شکلی نیازمند آموزش هستند، میسر است که امیدواریم به زودی شاهد تحولات خوبی باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با حمایت های مالی بنیاد تعاون وزارت دفاع، بدون تحمیل بار مالی برای خانواده‌ها، کیفیت آموزشی مدارس افزایش یابد و دوره‌های توانمندسازی معلمان و مدیران آموزشی آنان با مشارکت دو دستگاه اجرا شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج