رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتی در ۱۱ استان کشور گفت:‌بیش از ۴۰ هزار حادثه دیده در این زمینه امدادرسانی شده و ۵ هزار نفر اسکان اضطراری یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی سلیمی در ارتباط با وقوع سیل و آبگرفتگی در 11 استان کشور طی چند روز گذشته اظهار داشت: استان‌های اصفهان، ایلام، فارس، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد همچنین هرمزگان متأثر از سیل و آبگرفتگی شده و 364 شهر، روستا و منطقه عشایر نشین امدادرسانی شده است.

وی افزود: بیش از 5 هزار نفر در این زمینه اسکان اضطراری یافته و 40 هزار نفر امدادرسانی شدند. همچنین 893 واحد مسکونی از آب تخلیه شده و 81 خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده‌ است.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: امدادرسانی در 5 استان فارس، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد همچنین هرمزگان به دلیل وقوع سیل و آبگرفتگی همچنان ادامه دارد.

وی در ارتباط با وقوع برف و کولاک گفت: 23 استان کشور نیز درگیر برف و کولاک بوده که در این زمینه 4 هزار نفر اسکان اضطراری شده و 41 مصدوم به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی با اشاره به اینکه 60 نفر نیز از خدمات سرپایی نیروهای هلال‌احمر بهره‌مند شده‌اند، افزود: ریزش بهمن در روستای نورستان - خلخال سبب وقوع حادثه شد که 4 نفر با تلاش نیروهای امدادی از مرگ نجات یافتند.

رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد: 2 نفر نیز به دلیل ریزش بهمن در روستای دروسور جان خود را از دست دادند و بیش از 2400 خودرو نیز که در برف و کولاک گرفتار شد توسط نیروهای امداد رهاسازی آن انجام گرفت.

سلیمی در پایان گفت: امدادرسانی در 6 استان آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال بختیاری، کردستان و همدان همچنان به دلیل بارش برف و کولاک ادامه دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج