معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تقویت نهاد خانواده در کانون توجه مجموعه نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج، شهیندخت مولاوردی در دیدار «کاتسونوبو کاتو» وزیر توانمندسازی زنان ژاپن با اشاره اینکه در نگاه ایرانیان زنان ژاپنی، زنانی سختکوش و قدرتمند هستند که برای خانواده ارزش زیادی قائلند، گفت: در ایران نیز نهاد خانواده و تقویت آن ، در کانون توجه مجموعه نظام جمهوری اسلامی است و زن در نقطه مرکزی کانون خانواده قرار دارد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در این دیدار که عصر سه شنبه به وقت توکیو برگزار شد، خاطرنشان کرد: دکتر روحانی چنان که در تبلیغات انتخاباتی خود متعهد شده بود، توانمندسازی زنان و تحقق عدالت جنسیتی را در دولت خود مورد توجه جدی قرار داد و انتصاب مدیران زن در سطوح مختلف به ویژه در سطوح میانی مدیریتی در این دولت با تحول جدی مواجه شده است.

مولاوردی اظهار داشت: در دولت یازدهم تلاش کردیم اعتماد را در سه سطح افزایش اعتماد به نفس زنان، افزایش اعتماد دولت به صلاحیت و شایستگی ها و توانمندهای زنان و اعتماد زنان به برنامه های دولت ارتقا دهیم.

وی تصریح کرد: معتقدیم در این مسیر نیازمند تبادل تجربیات موفق و ایده های جدید با کشورهایی هستیم که اشتراکات فرهنگی و تاریخی زیادی با هم داریم. امیدوارم در یک چارچوب مشخص همکاری بتوانیم فعالیتهای مشترک را در زمینه ارتقای نقش و گسترش مشارکت زنان در اداره امور کشورهای خود وارد مرحله جدیدی کنیم.

کاتسونوبو کاتو وزیر توانمندسازی زنان ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و تعاملات دیرین دو کشور، به روابط رو به گسترش و چندین دور ملاقات و گفت و گوی سران و وزرای امور خارجه ایران و ژاپن اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست های ثابت ژاپن در سالهای اخیر ارتقای سهم و مشارکت زنان در توسعه و اداره امور کشور است و در این راستا همکاری هایی با ایران داریم که امیدوارم به گسترش بیش از پیش تعاملات دو کشور منتج شود.

وی اظهار داشت: به دنبال ایجاد برابری جنسیتی در تمام عرصه ها از اقتصاد و سیاست تا فرهنگ و اجتماع و در تمام سطوح هستیم و برای تقویت توانمندی های مدیریتی زنان به دنبال تغییر نگاه مردان به این موضوع هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج