معاون شهردار تهران با اعلام اینکه می توان با به کارگیری مواد ضدحریق، ایمنی ساختمان های فرسوده را دربرابر آتش سوزی را بالا برد، گفت: با اجرای راهکارهای فنی صحیح توسط متخصصان که در قانون به صراحت به آن اشاره شده است می توان ازحوادثی مانند پلاسکو جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مازیار حسینی با اشاره به قوانین روشن درباره بهسازی ساختمان های فرسوده شهر تهران گفت: درمبحث 22 مقررات ملی ساختمان به شکل روشن و واضح به ایمن سازی ساختمان های قدیمی اشاره و تاکید شده است.

وی با تشریح مسوولیت های افراد و نهادها در این باره افزود: در حقیقت هیات امنا و هیات مدیره ساختمان ها مسوولیت مهمی درارتباط با ایمنی ساختمان ها را برعهده دارند .همچنین نظام مهندسی نیز باید با اعزام بازرسان حقیقی وحقوقی ایمنی ساختمان فرسوده را کنترل کند.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه ایمنی ساختمان های فرسوده و قدیمی در برابر آتش دشوار نبوده و کاملا قابل الاجراست، گفت: در حال حاضر مواد ضد حریقی وجود دارد که با استفاده از آن می توان مقاومت سازه های فلزی را در برابرآتش را افزایش داد. این روکش ها را می توان بعد از ساخت اولیه در ساختمان به کار برد، بنابراین استفاده و به کارگیری روکش‌های ضد حریق در ساختمان های فرسوده ضروری و قابل الاجراست. 

وی تاکید کرد: مسلما بهسازی ساختمان های فرسوده و تامین ایمنی ساختمان در برابر آتش نقش مهمی در جلوگیری از فروریزش و تخریب پیش رونده ساختمان های قدیمی درهنگام آتش سوزی دارد.

به گفته معاون شهردار تهران، می توان با سلسله اقدامات ایمنی و تخصصی می توان ضریب امنیت ساختمان های فرسوده در برابر آتش را حفظ کرد و از تکرار حادثه ساختمان پلاسکو جلوگیری کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج