سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: با وجود شرایط جوی نامناسب و با توجه به هماهنگی و مشارکت اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور تاکنون هیچ گزارشی از خسارت جانی دریافت نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص شرایط ناپایدار جوی دومین اطلاعیه خود را صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به هماهنگی و مشارکت اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور خوشبختانه با وجود شرایط جوی نامناسب در کشور هیچ گزارشی از خسارت جانی دریافت نشده است.

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

با توجه به پیش بینی کم وبیش کامل این شرایط از سوی دستگاه های تخصصی ذیربط طی اخطاریه های  شماره 77 شنبه و اخطاریه شماره 78 یکشنبه ، پیش از این هشدارهای لازم به بخش های مختلف و همچنین مردم شریف از طریق صدا و سیما و سایر رسانه ها اعلام شده و به طور مشخص بر ضرورت پرهیز از مسافرت های غیر ضروری تأکید شده و درخواست می شود قبل از عزیمت از وضعیت مسیر خود از مراجع ذیصلاح اطلاع یافته واز تردد شبانه در محورهای بین شهری خودداری نمایند .

کلیه دستگاه های عضو شورای هماهنگی در استان های سراسر کشور آماده باش کامل می باشند و با تلاش و اعزام به محل مورد نظر عمده مشکلات ایجاد شده از جمله در برخی از مناطقِ مسکونیِ درگیرِ برفِ شدید را رفع کرده و این روند تا تأمین شرایط مطلوب در همه نقاط استمرار خواهد داشت.

در برخی استان ها بدلیل جاری شدن رواناب و لغزندگی معابر مدارس تعطیل یا با تاخیر دایر است که اطلاعات تکمیلی از طریق ادارات کل مدیریت بحران استان ها، آموزش و پرورش و رسانه های محلی اعلام خواهد شد. 

بخش های مسوول در خصوص راه های مواصلاتی و جاده ها، اعم از همکاران سخت کوش راهداری و پلیس راه و سایر یگان های مرتبط، هلال احمر، اورژانس و ناجا، در طول ساعت های گذشته، همه امکانات موجود را در جهت امداد رسانی و بازگشایی محورهایی که در اثر حجم انبوه بارش برف و یا کولاک شدید، به طور موقت مسدود شدند، به کار گرفته و تا کنون بخش عمده این مشکلات رفع شده است و همچنین گروه های امداد و نجات، به وظایف خود در خصوص هموطنان در راه مانده شتافته اند و در نتیجه، اوضاع در تمامی مسیرهای پر تردد، کاملاً تحت کنترل است و با پیگیری مستقیم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، این تلاش ها استمرار خواهد داشت.

 قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران کشور جناب آقای دکتر رحمانی فضلی شخصا بر روند مدیریت بحران اعم از عملیات امداد و نجات و رفع مسائل و پیامدهای بارندگی و برودت فزاینده هوا، نظارت داشته که بر اساس هماهنگی بعمل آمده، یگان های منتخب از نیروهای نظامی و انتظامی، با آمادگی کامل به گروه های امدادی یاری می رسانند.

با توجه به برودت هوا و ایجاد برخی کاستی ها در خدمات زیربنایی در مناطق صعب العبور نیروهای متخصص به محل اعزام و در حال رفع مشکل هستند.

سازمان مدیریت بحران کشور ضمن قدردانی از شکیبایی و همراهی هموطنان عزیز از آنان درخواست دارد با حفظ مصالح فردی ما را در اجرای مسئولیت اجتماعی و کمک به همنوعان یاری رسانند.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج