مدیرکل حقوقی شهرداری تهران از پیگیری انتقال اسناد رسمی املاکی که بهای آنها به موجب احکام قضایی از حساب های شهرداری برداشت شده است، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد طباطبایی نژاد مدیرکل حقوقی شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب گفت: طی سالیان متمادی با طرح دعوا توسط مالکین علیه شهرداری تهران به منظور مطالبه بهای املاک واقع در طرح و در نتیجه صدور احکام قطعی قضایی و اجرای آنها، بهای املاک از حساب های شهرداری برداشت و بعضا اسناد مالکیت به نام شهرداری تهران منتقل نشده است.

مدیرکل حقوقی شهرداری تهران همچنین در ادامه با بیان اینکه عدم انتقال اسناد این املاک به نام شهرداری تهران ممکن است موجب سوء استفاده و نیز طرح دعوای مجدد علیه شهرداری تهران شود، افزود: در این راستا اداره کل حقوقی شهرداری تهران درصدد است که ضمن بررسی تمامی سوابق و پرونده های گذشته اعم از پرونده های موجود در اداره کل حقوقی، مناطق 22گانه، سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران، مواردی که برداشت وجه از حساب شهرداری انجام و سند آن به نام شهرداری تنظیم نشده را احصاء تا اقدام قضایی لازم جهت انتقال اسناد به نام شهرداری تهران انجام شود.

این مقام مسوول در شهرداری تهران افزود: به همین منظور واحد اجرای احکام حقوقی در اداره کل حقوقی شهرداری تهران تشکیل و بررسی پرونده های سابق و انتقال اسناد در حال پیگیری است.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل حقوقی شهرداری تهران، طباطبایی نژاد در پایان بیان داشت: همچنین طبق مذاکره با مسئولین سازمان ثبت اسناد و املا ک و طی بخشنامه به تمامی حوزه‌های ذیربط شهرداری تهران مقرر شده است که به منظور جلوگیری از سوء استفاده اشخاص در این موارد، مکاتبات لازم با واحدهای ثبتی جهت انعکاس آرای قطعی صادره علیه شهرداری تهران در سوابق ثبتی توسط ادارات ثبت اسناد و املاک صورت پذیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج