مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی اسلامی وزارت بهداشت از راه اندازی 20 سلامتکده طب سنتی در کشور تا نیمه دوم سال96 خبر داد و گفت: در حال حاضر 9 میلیارد تومان به 10 دانشگاه اختصاص داده شده است.

محمود خدا دوست در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج درباره سلامتکده های طب سنتی اظهار داشت: براساس بررسی‌های صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت مقرر شد 20 سلامت‌کده طب سنتی با رویکرد معماری سنتی - اسلامی در کشور راه‌اندازی شود که در حال حاضر جانمایی، نقشه‌های معماری و سازه های این مراکز آماده شده است تا در فضای سنتی و مفرح خدمات طب سنتی به مراجعان ارائه شود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که جلسات متعددی در راستای برنامه ریزی برای عملیاتی شدن این طرح برگزار شده است، افزود:  60 میلیارد تومان  اعتبار در نظر گرفته شده که  در حال حاضر 9 میلیارد تومان به 10 دانشگاه اختصاص داده شده است، طبق پیش بینی های صورت گرفته قرار است در طول 18 ماه مراکز مذکور آماده و در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی اسلامی وزارت بهداشت  با بیان اینکه 5 دانشگاه دیگر نیز جانمایی و نقشه های معماری را ارائه دادند که به احتمال زیاد تا پایان سال اعتبار ابلاغ خواهد شد، گفت: بررسی اعتبار 5 دانشکده باقی مانده به سال آینده موکول خواهد شد و براساس بررسی های صورت گرفته راه اندازی 20 سلامتکده طب سنتی در صورت تامین اعتبار  تا نیمه دوم سال96 طول خواهد کشید.

خدادوست با اشاره به این‌که متراژ هر سلامت کده‌ یک هزار متر است، گفت: مراکز مذکور در شیراز، قم، البرز، اصفهان، همدان، بابل، گرگان، سازی، فسا، کرمان، یزد، اهواز، تبریز، مشهد، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و کاشان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی اسلامی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه امروز درمان و طب سنتی با اقبال جدی مردم مواجه شده که باید با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی پاسخگوی نیاز مردم بود، گفت: در گذشته ساز و کار خاصی در حوزه نظام سلامت پیش بینی نشده بود، که همین امر سبب بروز افراط و تفریط‌های مختلفی در این حوزه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج