معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان این که در حال پیگیری هستیم تا با دستور قضایی بتوانیم متکدیان زیر 15 سال را از سطح شهر جمع آوری کنیم، گفت: در تلاشیم که تا پایان سال این موضوع مهم را به نتیجه برسانیم.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی عبداللهی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر ما در شهر تهران با افزایش روزافزون متکدیان زیر 15 سال مواجه هستیم که قانون دقیقا مشخص کرده است که موضوع جمع آوری و نگه داری این افراد 100 درصد بر عهده بهزیستی است.

وی با اشاره به جلسات اخیر در رابطه با شرایط متکدیان زیر 15 سال در شهر، اظهار کرد: طی این جلسات مطرح شده است که مقام عالی قضایی این اجازه را به ما بدهد تا متکدی زیر 15 سال را جمع کنیم و انشالله تا پایان سال این اتفاق خواهد افتاد.

عبداللهی با اعلام این که اخیرا تعداد متکدیان زیر 15 سال در شهر افزایش یافته است، افزود: علت این افزایش سودجویان و باندهایی هستند که به این موضوع پی بردند که متکدیان زیر 15 سال در تقاطع ها و خیابان ها جمع آوری نمی شوند و در نتیجه از این کودکان در قالب های گروه های متکدی بهره می برند.

بر اساس گزارش سایت تهران سما، وی با بیان این که در حال پیگیری هستیم تا با دستور قضایی بتوانیم متکدیان زیر 15 سال را شهرداری جمع آوری کند، خاطر نشان کرد: این اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیز دربین شهروندان باید صورت گیرد که همگان آگاه شوند که کودکان متکدی، اسیر شده باندها و گروهای سودجو هستند که از آنها برای سوء استفاده از عواطف شهروندان در راستای منافع خود بهره می‌گیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج