قائم مقام شهردار منطقه یک گفت: مرکز نگهداری و ایجاد اشتغال برای دختران در معرض آسیب و آسیب دیده با مشارکت خیرین و شهرداری منطقه یک ساخته می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدعلیرضا حسینی در این جلسه که با حضور مدیر عامل مرکز خدمات اجتماعی و رفاهی شهرداری تهران ، مدیر کل مشارکت های اجتماعی وزارت بهداشت، مریم بهجتی مشاور شهردار منطقه یک در امور بانوان و خیرین  برگزار شد، اظهار داشت: زنان آسیب دیده حاصل عواملی نظیر فقر، مشکلات مالی و اقتصادی، گسست های ارزشی و اخلاقی و... هستند آماده نبودن شرایط و پذیرا نبودن جامعه و خانواده ها برای پذیرش این زنان مشکلی است که بر دردها و مشکلات این قشر از جامعه می افزاید و  روز به روز بر پیچیدگی مسائل آنان دامن می زند و در بروز و افزایش جرائم و آسیب های مختلف آن ها بی تاثیر نیست لذا ساخت مرکز نگهداری و ایجاد اشتغال برای آنان در منطقه یک، مورد بررسی قرار گرفت و خیرین آمادگی خود را جهت احداث مرکزی برای این افراد اعلام کردند.

وی گفت: خیرین آمادگی، قول مساعدت و همکاری لازم را جهت احداث این مرکز با برآورد هزینه ای حدود 4 میلیارد تومان و خرید یک مرکز جهت نگهداری کودکان معتاد اعلام  و مساعدت خود را در راستای اشتغال زایی در این مراکز با امکاناتی جهت الیاف بافی، قالی بافی و... جهت زنان سرپرست خانوار مطرح کردند.

مریم بهجتی مشاور شهردار منطقه یک در امور بانوان نیز افزود: آماده سازی زیرساختها در حوزه آسیبهای اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ومراکزی در سطح منطقه باید ایجاد شود که بتوان این افراد را در آنجا حمایت کرده و برای آنها اشتغال ایجاد نمود تا از آسیب های جدی تر جلوگیری شود.

مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز که در این جلسه حضور داشت، اقدامات شهرداری در حوزه آسیب و خدمات اجتماعی را مناسب توصیف کرد و در جهت پیشگیری و درمان با توجه به پتانسیل های وزارت بهداشت آمادگی خود را اعلام کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج