وزیر ورزش و جوانان گفت: ۸۰۰ هزار فقره وام ازدواج در کشور پرداخت شده است که تا پایان سال به یک میلیون فقره می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود سلطانی‌فر، عصر پنجشنبه (٢١ بهمن) در نشست با سمن‌های حوزه ورزش و جوانان استان همدان، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مهمترین مشکلات جوانان اشتغال، تحصیل، ازدواج، مسکن و پر کردن اوقات فراغت است که همه مسئولیت آن بر عهده وزارت ورزش و جوانان نیست و باید دستگاه‌های مختلف با هم به این مشکلات بپردازند.

سلطانی‌فر با بیان اینکه در بخش جوانان، وزارت‌خانه دستاوردهای خوبی داشته است اما هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله دارد، تصریح کرد: 3 سال قبل 50 سازمان‌ مردم‌نهاد در کشور وجود داشت که در حال حاضر به یک‌هزار و 500 سمن رسیده است و امیدواریم تا پایان دولت به دو هزار سازمان مردم‌نهاد افزایش یابد.

وی عنوان کرد: از ابتدای سال تا پایان دی، 800 هزار فقره وام ازدواج 10 میلیون تومانی پرداخت شده و 200 هزار وام هم تعیین شعبه شده که به دنبال این هستیم با پرداخت این وام‌ها تعداد پرداختی تسهیلات را به یک میلیون فقره افزایش دهیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تا پایان سال تمامی استان‌ها صاحب خانه سمن‌های مرتبط با حوزه ورزش و جوانان می‌شوند، تصریح کرد: به دنبال تصویب قانونی هستیم تا تمامی جوانان به صورت الزامی قبل از ازدواج به مشاوران ازدواج مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه سیاست وزارت ورزش و جوانان گسترش مراکز مشاوره ازدواج و دستیابی ارزان به این مراکز است، تصریح کرد: نظام‌های مردم‌سالاری به آرای مردم مراجعه می‌کنند و نظام جمهوری اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

سلطانی‌فر با بیان اینکه برای مشارکت مردم باید ساز و کاری فراهم کرد، اظهار کرد: بهترین راه برای این کار گسترش سازمان‌های مردم نهاد است که در دستور کار قرار گرفته و در کشور 23 هزار سازمان مردم‌نهاد در زمینه‌های مختلف وجود دارد.

وی با بیان اینکه ما باید تجربیات خود را از طریق سازمان‌های مردم نهاد به جوانان واگذار کنیم تا برای آینده مدیران مناسبی برای کشور پرورش دهیم، اظهار کرد: رئیس جمهور تاکید کرده‌ تا به سازمان‌های مردم نهاد اختیار داده شود که ما این اختیارات را به استان‌ها واگذار کردیم.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: امسال یک‌هزار میلیارد تومان برای ورزش استان‌ها و مناطق روستایی، ورزش جانبازان، روستایی، عشایری، ورزش بانوان و همچنین ازدواج جوانان به وزارت ورزش و جوانان تخصیص یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج