هیأت وزیران در جلسه امروز چهارشنبه با اختصاص مبلغ ۸ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال در مرحله دوم تخصیص اعتبار برای طرح‌ها و پروژه‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۵ موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهور، با اختصاص مبلغ ۸ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال در مرحله دوم تخصیص اعتبار برای طرح‌ها و پروژه‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۵ موافقت کرد.

پیش از این و در مرحله اول اختصاص اعتبارات مورد نیاز طرح‌ها و پروژه‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه، مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال در اختیار این کارگروه قرار گرفته بود.

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای جبران خسارات ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان با تصویب دولت، مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات و تأمین هزینه‌های امداد و نجات و مدیریت ابعاد حادثه سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

دولت در راستای تسهیل و توسعه تجارت کشور در حوزه ترخیص کالا در گمرکات اجرایی و کاهش پدیده قاچاق از طریق سهولت محاسبات گمرکی برای کالاهای وارده به کشور و با توجه به اینکه تعداد طبقات تعرفه‌ای موجود، اهداف مذکور را به اندازه کفایت تأمین می‌کند، از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست تا ترتیبی اتخاذ کند که طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ تعداد طبقات تعرفه‌ای جداول منضم به کتاب مقررات صادرات و واردات، از (۱۴) طبقه به (۸) طبقه کاهش یابد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج