فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: قزوین کریدور ارتباطی چند استان است به عنوان کمر بند امنیت پایتخت مطرح است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مهدی محمودی اظهار داشت: طی سال جاری، ماموران انتظامی استان با اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی در این مدت، با استقرار در ورودی محورهای منتهی به استان موفق به شناسایی و توقیف ۴۰۷ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق شدند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: با اجرای طرح های مقابله با کالای قاچاق، انواع کالا های قاچاق از قبیل لوازم خانگی، البسه، سیگار، کفش، مواد پزشکی، مواد اولیه چرم سازی، فراورده های شیلاتی، لوازم آرایشی بهداشتی و فراورده های سوختی توسط ماموران پلیس کشف شد.

سردار محمودی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده طی این مدت ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان  اعلام کرد گفت : همچنین ۸۶۱ قاچاقچی در این راستا دستگیر و ضمن تشکیل ۷۳۸ پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

وی بیان داشت: استان قزوین کریدور ارتباطی چند استان و دارای ویژگی های خاص بوده و به عنوان کمربند امنیتی پایتخت مطرح است، بنابراین پیشگیری و ریشه کن کردن قاچاق از اولویت های اصلی پلیس قزوین بوده و برای مقابله با این مقوله برنامه ویژه ای به صورت مستمر در نظر گرفته شده و در حال اجراست.

این مقام ارشد انتظامی در پایان با بیان اینکه پدیده قاچاق به اقتصاد کشور ضربه می زند، خاطرنشان کرد: تمام سعی و تلاش پلیس بر این است که با همکاری و همدلی مردم و دیگر سازمان های مرتبط بتواند این پدیده را به حداقل رسانده و آن را به صورت ریشه ای برطرف کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج