رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که پس از ارتباط با دختران با تهدید انتشار فیلم‌های خصوصیشان در فضای مجازی از آنان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ در تاریخ ۲۵ فروردین ماه امسال، زن جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۲۳ نیاوران به مأموران اعلام کرد که از طریق سایت همسریابی با فردی به‌نام محمد. م آشنا شده است که این فرد با طرح پیشنهاد ازدواج، اعتماد وی را جلب کرده و پس از گذشت مدت کوتاهی اقدام به کلاهبرداری ۲۵۰ میلیون تومانی از وی کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش، در سایت همسریابی با جوانی آشنا شدم که خودش را دارای مدرک دکتری در رشته معماری و همچنین فرزندخوانده یکی از جراحان مطرح کشور در زمینه مغز و اعصاب معرفی کرد، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، این شخص به بنده پیشنهاد ازدواج داد و به این شیوه و شگرد اعتماد مرا جلب کرد و مدتی بعد با فریب دادن من مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را به بهانه های مختلف از من گرفت.

شاکی پرونده در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پس از گذشت مدتی، درخواست بازپرداخت وجوهات پرداختی را کردم که محمد با تهدید مدعی شد که اقدام به تهیه فیلم از من کرده و در صورت ادامه پیگیری برای گرفتن پولِ خود، او نیز اقدام به انتشار فیلم در شبکه‌های مجازی خواهد کرد.

با توجه به حساسیت ایجاد شده، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم از مجرمان سابقه داری است که پیش از این نیز به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر نیز تحت تعقیب مرجع قضایی دادسرای ناحیه ۲ تهران قرار دارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری محمد. م، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی به علت ایجاد مزاحمت خیابانی توسط عوامل کلانتری ۱۰۱ تجریش دستگیر شده که بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی، محمد. م متولد ۱۳۶۱ در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با انتقال محمد. م به پایگاه یکم پلیس آگاهی و ادامه تحقیقات، محل سکونت مجردی متهم در محله امیرآباد شمالی شناسایی و در بازرسی از این محل، تعداد زیادی گوشی های تلفن همراه متعلق به افراد غیر کشف شد.

با شناسایی صاحبان گوشی‌های تلفن همراه و مراجعه این افراد به پایگاه یکم آگاهی مشخص شد که تمامی مالباختگان، زنان و دختران جوانی هستند که از طریق شبکه های مجازی به‌ویژه سایت همسریابی با متهم آشنا شده‌اند.

این افراد پس از مواجه حضوری با متهم و شناسایی دقیق وی، در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که متهم در زمان قرار ملاقات حضوری با ایشان، به بهانه های مختلف از جمله داشتن تماس تلفنی فوری اقدام به گرفتن گوشی های تلفن همراه از آنها کرده و نهایتا با سوء استفاده از اعتماد و غفلت این افراد اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه کرده و از محل متواری شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و مواجهه حضوری متهم با شاکی اصلی پرونده، متهم صراحتا به کلاهبرداری، فریب و همچنین تهدید به انتشار تصاویر شاکی در شبکه های مجازی اعتراف کرد، همچنین در ادامه تحقیقات، متهم صراحتا به ده‌ها فقره سرقت گوشی تلفن همراه از زنان و دختران جوان نیز اعتراف کرد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار بدون پوشش تصویر متهم گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت به شیوه و شگرد مذکور، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی جرایم ارتکابی از سوی متهم و همچنین شناسایی سایر شکات، مالباختگان و به‌ویژه سایر افرادی که به دلایل مختلف تاکنون اقدامی برای شکایت از متهم نداشته اند، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر(مسیر شرق به غرب) – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند.