فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف هفت تن و ۱۷۹ کیلو انواع مواد مخدر در مردادماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار عزیز الله ملکی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: مأموران انتظامی هرمزگان در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و برخورد با سوداگران مرگ، با پیگیری‌های شبانه‌روزی، اقدامات اطلاعاتی و اشرافیت کامل بر محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی استان در مردادماه موفق شدند، ۵۷ دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل موادمخدر را شناسایی و توقیف و ۴۵۹ نفر از سوداگران مرگ را دستگیر کنند.

وی با اشاره به این‌که در این مدت، هفت تن و ۱۷۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف‌شده، افزود: این مقدار مواد کشف‌شده شامل شش تن و ۹۵۱ کیلو تریاک، ۱۶۶ کیلو و ۷۰۲ گرم حشیش، ۵۴ کیلو هرویین و هفت کیلو و ۱۱۷ گرم سایر مواد است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل این کشفیات ۲۷ درصد رشد و افزایش داشته است.

این مقام انتظامی استان تعداد دستگیری معتادان کارتن‌خواب را دو هزار و ۱۰ نفر و دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر را ۳۸۱ نفر عنوان و تصریح کرد: در این مدت ۱۵۰ تن از معتادان دستگیرشده به کمپ اعزام‌ شده‌اند.

سردار ملکی در ادامه تعداد طرح‌های پاک‌سازی محلات و نقاط آلوده استان را ۵۷ طرح و مجموع دستگیرشدگان در بحثمواد مخدر در مدت یادشده را ۴۵۹ نفر عنوان و اظهار کرد: از این تعداد دستگیرشدگان، ۷۸ نفر قاچاقچیان عمده مواد افیونی بودند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان در پایان ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس در شناسایی و کشف جرائم و دستگیری مجرمان، خطاب به افراد فرصت‌طلب و قانون‌شکن، خاطرنشان کرد: با توجه به حضور مداوم و اشرافیت پلیس در جای‌جای نقاط استان و افزایش ضریب هوشیاری و تجارب پلیس در شناسایی و کشف جرائم، مجرمان و متهمان در امان نخواهند بود، چراکه چشمان تیزبین پلیس در هرلحظه ناظر بر اعمال آنان است.