رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: ۶ فروند بالگرد سبک پرواز روی آب به ناوگان امداد و نجات هوایی هلال احمر افزوده شد که یکی از این بالگردها در استان بوشهر مستقر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر چرخ‌ساز با بیان اینکه وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر‏، امداد و نجات و پاسخگویی به سوانح و حوادثاست، اظهار داشت: سازمان امداد و نجات با پیشرفت امکانات و تجهیزات امداد و نجات، رسیدگی به حوادثرا سرعت داده است.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم، سازمان امداد و نجات جمعیت ‌هلال احمر به تجهیزات امداد و نجات هوایی پیشرفته مجهز شده است تصریح کرد: استان بوشهر به سبب حادثه خیز بودن و طولی بودن آن نیاز شدید به ایجاد پایگاه امداد و نجات هوایی دارد که این مهم محقق شد.

رئیس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه تا پایان شهریورماه یک بالگرد پیشرفته در استان بوشهر مستقر می شود، گفت: ۶ فروند بالگرد سبک و پرواز روی آب به ناوگان امداد و نجات هوایی هلال‌احمر افزوده شد که یکی از این بالگردها در استان بوشهر مستقر می شود.

چرخساز با بیان اینکه امداد و نجات استان ساحلی بوشهر به امکانات جدید مجهز می‌شود، خاطرنشان کرد: از زیرساخت‌های موقت هلال احمر استان بوشهر برای بهره‌برداری از این بالگرد استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۰ پایگاه امداد و نجات ساحلی در کشور فعال است، افزود: استان بوشهر دارای ۵ پایگاه امداد و نجات دریایی است که خدمات ویژه به دریانوردان و دیگر عرصه‌ها ارائه می‌کند.